Naga MarketsPara walutowa AUDUSD od stycznia 2016 roku porusza się spokojnie na północ tworząc formację trójkąta zwyżkującego. Górne ograniczenie tej formacji znajduje się w okolicy poziomu 0.7760, który mimo licznych testów, od dwóch lat ani razu nie został trwale pokonany.

Obecnie, na skutek ponownego odrzucenia linii tendencji wzrostowej i trwających dokładnie od dwóch miesięcy wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w okolice wspomnianego oporu.

Jeżeli opór ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów nawet w okolice poziomu 0.8050.

AUDUSD Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że szanse na powstrzymanie podaży i silna reakcja popytowa może pojawić się jeszcze w okolicy poziomu 0.7815.

AUDUSD Daily
AUDUSD Daily

Warto jednak zwrócić uwagę na obecną sytuację na wykresie 4-godzinowym. Tu zauważymy, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy poziomu 0.7700. Jego re-test i ewentualne odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. W krótkim horyzoncie czasowym spodziewać moglibyśmy się zatem pojawienia przynajmniej korekty spadkowej.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

AUDUSD H4

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKto depcze May po piętach? Konsolidacja na EUR/GBP
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na NZDUSD 14.07.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here