Naga MarketsW kolejna sobotę postanowiłem kontynuować temat AUD/USD. Pisałem o nim wcześniej 20 i 27 sierpnia. Zawsze okazją do przyjrzenia się sytuacji na tej parze był pojawiający się pin bar na wykresie tygodniowym. Tradycyjnie już kolejny tydzień zakończył się podobną świecą o podażowej wymowie. Łącznie dysponujemy już całą serią wskazującą wyraźnie, że cena ma problem z utrzymaniem się ponad poziomem 0,77. W mijającym tygodniu kurs dość dynamicznie zaczął rosnąć co mogło podważyć scenariusz zakładający większe spadki. Czwartek a zwłaszcza piątek pokazał jednak siłę sprzedających i wyraźne odrzucenie oporu co widać na wykresie D1.

1

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Tygodniówkę kończymy z kolejnym pin barem przy linii trendu spadkowego trwającej ponad 3 lata. Miejsce wydaje się więc niemal idealne na rozpoczęcie większego ruchu spadkowego.

2


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 9 września 2016: AUD/NZD, AUD/JPY
Następny artykułCzas spadków na rynku giełdowym
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here