Naga Markets
Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, notowania pary walutowej AUDUSD znalazły się pod linią trendu biegnącą od minimów z 2016-go roku. Jak na razie nie można jeszcze mówić o jej skutecznym przełamaniu (jeśli chodzi o interwał tygodniowy), musimy bowiem poczekać do zamknięcia dzisiejszych notowań kończących jednocześnie cały tydzień handlu.

Dwa istotne poziomy pokonane zostały natomiast na wykresie dziennym. Kurs zamknął się wczoraj zarówno pod omawianą wyżej linią trendu jak i wsparciem ponad 2-tygodniowego kanału, który był korektą ostatnich spadków od oporu na 0.7730.

Mając na uwadze powyższe, zauważalny jest potencjał spadkowy na parze AUDUSD. Najbliższe wsparcie, do którego może zmierzać kurs widoczne jest w okolicach 0.7370. Zatrzymało ono trend spadkowy w maju, a cena mogła się na nim wesprzeć także na początku czerwca.

Jako, że dolar australijski notowany jest w tej parze z greenbackiem, warto zwrócić uwagę na dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy (w tym NFP), które poznamy o godz. 14:30. Jeśli nie okażą się one przychylne dla USD, być może dojdzie do re-testu przełamanych poziomów wsparcia. W przeciwnym razie spodziewane jest przyspieszenie ruchu w kierunku południowym.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEFIX: USD/CAD i USD/JPY blisko oporów
Następny artykułRaport z amerykańskiego rynku pracy w centrum uwagi
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here