Naga MarketsJedną z ciekawszych okazji transakcyjnych na najbliższy czas może być pozycja krótka na parze AUD/NZD. Aby zrozumieć szerszy kontekst zaglądamy na interwał tygodniowy. Mamy tu wyraźny trend spadkowy, a mocna korekta zakończyła się na kluczowym poziomie oporu czyli na poprzednim wierzchołku. Wydaje się, że droga na południe stoi otworem.

1
Na D1 widoczne jest wybicie dołek ważnego wsparcia. Impet wybicie nie pozostawia złudzeń – to podaż rozdaje karty. Najbliższym miejscem docelowym dla spadków jest przynajmniej poziom poprzedniego dołka, a więc 1,0575. Od obecnego poziomu mamy więc około 100 pipsów potencjalnego zysku.
2

[pullquote]Zajrzyj na stronę brokera XM, gdzie znajdziesz znacznie więcej analiz, a także ciekawe artykuły i materiały edukacyjne.[/pullquote]

Wykres dzienny w powiększeniu. Wygląda także prospadkowo. Wybicie poziomu ostatniego dołka i obecnie trwający re-test, w którym mamy już serię świec z długimi, górnymi cieniami. Obraz, który zdaje się zapowiadać kontynuację spadków.

3
Przechodzimy do meritum czyli do tego jak zdobyć pieniądze. Na wykresie H1 widoczna jest formacja trójkąta, z której wybicie dołek będzie z dużym prawdopodobieństwem oznaczać kontynuację poprzedzającego go ruchu, a więc silnych spadków. Strategia jest dość prosta – czekamy na wybicie trójkąta dołem. Można zagrywać od razu lub czekać na następną korektą już po wyłamaniu. Określić w miarę rozsądny poziom SL, tak aby realizacja zysku na poziomie 1,0575 (lub przynajmniej zabezpieczenie go) oznaczała zysk kilka razy większy od ponoszonego ryzyka. Wydaje się też, że sygnałów sprzedaży warto szukać na niższych interwałach, zwłaszcza gdy chcemy zagrywać na re-test – po wybiciu dołem na H1 – schodzimy na niższy interwał i tam “polujemy” na niewielką korektę do dolnej krawędzi trójkąta.
4Mimo tego, że wiele wskazuje na spadki, nie należy zapominać o zleceniu SL, gdyż jest to scenariusz prawdopodobny, a nie pewny na 100%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here