Naga MarketsKurs pary walutowej AUDNZD po raz kolejny dociera do dolnego ograniczenia konsolidacji jakie wyznacza obszar wsparcia w pobliżu poziomu 1.0420. Mimo, że dołki wyznaczane są na podobnych poziomach, szczyty ustanawiają coraz niższe ekstrema, co wskazuje na powstanie formacji trójkąta prostokątnego. 

Wspomniany wyżej wzór na wykresie może działać zarówno jako formacja kontynuacji jak i odwrócenia. Gdyby ruch sprzed jego tworzenia miał być kontynuowany, musiałoby dojść do wybicia dołem i dalszych, których zasięg biorąc pod uwagę ruch mierzony, mógłby wynieść około 170-pipsów.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

To z kolei oznaczałoby, że cena dotrze do obszaru wsparcia, który zlokalizowany jest niedaleko poziomu 1.0220 i w okresie marzec-kwiecień 2015-go roku bardzo dobrze sprawdzał się w roli w obu funkcjach – wsparcia i oporu.

W przypadku kolejnego odbicia od wsparcia przy 1.0420 możemy natomiast liczyć na powrót w okolice górnego ramienia formacji trójkąta.

0107-AUDNZD


Zapraszamy na darmowe webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!

Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny komentarz rynkowy – noc pełna (rynkowych) wrażeń
Następny artykułUE z niższym ratingiem. Winny Brexit
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here