Naga MarketsNotowania pary walutowej AUDNZD poruszają się w trendzie wzrostowym, który przybrał formę kanału. W ostatniej analizie wspominałem o wybiciu dołem z formacji inside bar i przełamaniu wsparcia na 1.0960.

Wtedy (25 sierpnia) mowa była o spowolnieniu trendu po przełamaniu jego przyspieszonej linii:
“Szerszy trend wzrostowy wciąż obowiązuje, a wczorajsze przełamanie oznacza jedynie jego spowolnienie. Jeśli obecnie trwający test nowej strefy oporu okaże się pozytywny, notowania mogą dalej zmierzać do obszaru, gdzie wsparcie horyzontalne blisko 1.0840 zbiega się z linią trendu biegnącą od tegorocznych minimów.”

Kurs faktycznie dotarł w do obszaru konfluencji wsparcia, gdzie linia trendu zbiegła się ze strefą horyzontalną, zaktualizowaną do poziomu 1.0855. Tam ponownie pojawili się kupujący, którzy od początku obecnego tygodnia wypychają AUDNZD na wyższe poziomy.

Pozytywny odczyt dotyczący australijskiego PKB skierował dziś notowania z powrotem ponad opór przy 1.0960. Pozostaje pytanie, czy kupującym uda się skutecznie przełamać ten poziom na zamknięciu sesji.

Jeśli obszar w obrębie 1.0960 znowu zamieni się we wsparcie, cena może dalej zmierzać do kluczowego oporu na 1.1145. Zanim jednak tak się stanie, byki będą miały jeszcze do pokonania barierę w okolicach 1.1052.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków – świetne PKB Australii
Następny artykułPoranek z rynkami, 05 września [NAGRANIE]
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here