Naga MarketsJak widać na poniższym wykresie dziennym pary walutowej AUDNZD, ta znajduje się w szerokim trendzie horyzontalnym, który trwa od drugiej połowy ubiegłego roku. Obszar górnego ograniczenia wyznaczony jest w obrębie poziomu 1.0755. Od dołu granice stanowi 1.0237, natomiast ważniejsze wsparcie znajduje się na poziomie 1.0330.

W ramach tej konsolidacji jeszcze do niedawna trwał trend spadkowy, który wyznacza czerwona linia trendu. Jak widzimy, została ona przełamana, a następnie przetestowana od góry jako nowe wsparcie. Na zamknięciu wczorajszej sesji doszło do przełamania ostatnich maksimów (1.0550 – 1.0570) dlatego też możemy już mówić o potwierdzonej zmianie trendu na wzrostowy.

Trend wzrostowy oznacza dla nas poszukiwanie okazji zakupowych. W tym celu można przenieść się na niższy interwał (H4) i tam wypatrywać sygnałów kupna na istotnych poziomach wsparcia.

Poniżej wyznaczone zostały takie poziomy. Wsparcie stanowi teraz:

  • przełamany obszar oporu między 1.0550 – 1.0570
  • przyspieszona linia trendu wzrostowego prowadzona od dołka z 7-go lutego
  • przełamana linia trendu spadkowego rozciągająca się od szczytu z 11-go stycznia

Pojawienie się sygnału kupna np. z price action lub przy wykorzystaniu strategii TDiS może być dla nas przesłanką do zajęcia pozycji długiej, zgodnej z obecnie panującym trendem. Kluczowym celem dla potencjalnych longów będzie górne ograniczenie szerokiej konsolidacji, a więc okolice poziomu 1.0755.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: PGE
Następny artykułTesgas [TSG] – Analiza na zamówienie
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here