Naga MarketsNa parze walutowej AUDNZD w pierwszej połowie kwietnia br. doszło do odbicia od kluczowego wsparcia w postaci linii trendu wzrostowego prowadzonej od dołka z 2015-go roku, który jednocześnie stanowił dno wieloletniego trendu spadkowego.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, w następstwie odbicia notowania pokonały linię trendu spadkowego biegnącą od ubiegłorocznych maksimów. Dodatkowo dołki i szczyty tworzą się teraz na coraz wyższych poziomach, co wskazuje na obecność trendu wzrostowego.

W tym miesiącu przełamana linia trendu spadkowego, przetestowana została jako nowe wsparcie i jak na razie sprawdziła się w swej roli. Ruch, który zaprowadził notowania do tej linii jest dodatkowo korektą ostatniego, silnego impulsu wzrostowego. Można zatem wypatrywać oznak zakończenia korekty, by zajmować potencjalnie pozycje długie.

Za zakończenie korekty uznać można będzie przełamanie linii korekty rozciągającej się od szczytu z maja. Wtedy też otwarta zostanie droga do kontynuacji trendu, gdzie po wybiciu 1.0960, kupujący mogą dalej kierować się do oporu na 1.1050.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here