Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Na wykresie dziennym (D1) pary AUD/NZD panuje długoterminowy trend spadkowy. Aktualnie mamy do czynienia z dość dużej wielkości korektą wzrostową, która trwa już trzeci dzień. Dobrym miejscem do poszukania okazji żeby zagrać pozycję krótką, zgodną z panującym trendem zdaje się być najbliższa strefa oporu. Poprzedni jej test skończył się silnym, dwudniowym odbiciem w dół. Teraz kurs znajduje się w tej strefie, wczorajsza świeca z dłuższym górnym cieniem może zapowiadać nadchodzące spadki.

1
Schodzimy na niższy interwał, aby sprawdzić czy już teraz można otworzyć pozycję krótką. Okazuje się, że na interwale H4 (w małym prostokącie) powstała świeca pin bar, której cień lekko owystaje ponad tą króttkotrwałą konsolidację pod oporem. Może to być sygnał do spadków. Na H1 także mamy do czyneinia z serią swiec z dłuższymi cieniami u góry. Wszystko to świadczy o rosnącej przewadze sprzedających.
2

Chcąc otworzyć pozycję krótką musimy w tym wypadku znaleźć sygnał na H1 lub H4. Powód jest prosty, nie mamy aż tak dużo przestrzeni do spadków, gdyż po drodze dość blisko znajduje się lokalne wsparcie (czerwona linia). Zgrywając należy bezwzględnie pamiętać o zleceniu SL.

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here