Naga MarketsW ubiegłą sobotę nakreśliłem scenariusz spadkowy dla pary AUD/JPY. Dzisiaj, korzystając z okazji, że wykresy są nieruchome, chciałbym przedłużyć tę prognozę i przyjrzeć się kolejnym szansom jakie mogą się pojawić w najbliższym czasie.

Wykres tygodniowy pokazuje, że cena idealnie zareagowała na linię trendu oraz ważny opór, tworząc formację objęcia bessy, a więc sygnał do dalszych spadków…

1Wykres dzienny wskazuje na duża dynamikę podaży, co sprawia, że być może nie jest to wcale korekta bliższego trendu wzrostowego, choć nadal układ dołków i szczytów pozostaje prowzrostowy. Wydaje się, że cena zmierza obecnie na kolejne wsparcie okolic 85,50. Oznacza to, że do “ugrania” pozostaje ok 140 pipsów.
2
Zajrzyj na stronę brokera XM, gdzie znajdziesz znacznie więcej analiz, a także ciekawe artykuły i materiały edukacyjne.

Na H4 widać przełamanie krótkotrwałej linii trendu, jej re-test i następnie gwałtowne spadki. Warto więc próbować szukać okazji do gry zgodnej z tak silnym momentum. Kluczową rolę powinien odgrywać opór w rejonie 87,40 czyli m.in. poziom poprzedniego dołka. W takim kontekście wydaje się, że warto wykorzystać możliwe cofnięcie do tego poziomu aby zagrywać na dalsze spadki.
3tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmica [AMC] – jak nie analizować wykresu
Następny artykułLiga Traderów IV edycja – II faza: wyniki, tabele i rozpiska 4 kolejki spotkań
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here