Naga MarketsJuż drugi dzień mamy do czynienia z mocnymi spadkami na parze AUD/JPY, które dzisiaj wyjątkowo przyspieszyły. Zapewne Wielu z Was zadaje sobie pytanie co się dzieje i czy to definitywny koniec wzrostów jaki byłby z nami od dłuższego czasu ?

Spoglądając na interwał H4 widać, że naruszona została krótkoterminowa linia trendu. Nie oznacza to jeszcze jego końca, gdyż kluczowy jest układ dołków i szczytów, a ten nadal wygląda prowzrostowo. Przełamanie linii trendu wskazuje jednak, że spadki powinny być kontynuowane i niebawem dojdzie do testu kluczowego wsparcia jakie wyznaczają m.in. dwa ostatnie dołki. Co ciekawe wsparcie to okolice okrągłego poziomu 88,00 co może jeszcze dodatkowo zwiększać jego znaczenie.

Po drugie, porównując dotychczas największą korektę w trendzie, obecna aby wypełnić jej zasięg musiałaby doprowadzić do spadku właśnie w okolice omawianego wsparcia. A więc, wydaje się, że najrozsądniejszy plan jest taki, aby zaczekać na zakończenie korekty i mocny sygnał kupna na wsparciu. Jeżeli jednak upadnie wsparcie co będzie równoznaczne z wyjściem po za balans poprzedniej korekty (porównywanie korekt to tzw. metoda overbalance) to warto będzie zmienić swoje nastawienie i zacząć szukać okazji do gry na spadki. Na obecną chwilę nadal mamy do czynienia z trendem wzrostowym.

h4
Patrząc szerzej na wykres D1 nie mamy prawa być zaskoczeni, że doszło do załamania trendu wzrostowego. W szerszym bowiem ujęciu mamy trend spadkowy, a cena dotarła do kluczowego oporu oraz linii trendu spadkowego. Za spadkami przemawiało zresztą więcej argumentów, które omówiłem w minioną sobotę: … AUD/JPY – spekulacja kontrariańska – czy wzrosty zbliżają się do końca ?

d1Zajrzyj na stronę brokera XM, gdzie znajdziesz znacznie więcej analiz, a także ciekawe artykuły i materiały edukacyjne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here