Naga MarketsPara walutowa AUDCHF od ponad dwóch lat poruszała się spokojnie na północ tworząc formację trójkąta zwyżkującego, którego górne ograniczenie na poziomie 0.7750 zbiega się z mierzeniem 38.2% z całego wcześniejszego ruchu spadkowego i 61.6% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego oraz linią trendu spadkowego.

Po dokładnym przetestowaniu i odrzuceniu tej strefy nastąpiły spadki, na skutek których rynek pokonując linię tendencji wzrostowej wybił dołem z formacji trójkąta. Mimo, że z technicznego punktu widzenia takie wybicie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w zdecydowanie szerszym horyzoncie czasowym, to w tym przypadku, spadki nie trwały zbyt długo.

AUDCHF Weekly

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że na skutek trwających niemal od tygodnia wzrostów rynek wybił dziś górą z konsolidacji. Jest to wybicie zgodne z wcześniejszymi wzrostami i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii trendu spadkowego (patrz wykres tygodniowy).

W najbliższym czasie pojawić mogłaby się natomiast przynajmniej korekta wzrostowa, na skutek której doszłoby do re-testu pokonanego dziś oporu. Potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice poziomu 0.7430 będącego górnym ograniczeniem wcześniejszego boxu bądź nawet w okolice kolejnego (niebieskiego) wsparcia. Odrzucenie któregoś z tych poziomów mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

AUDCHF H4

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułXTB zaprasza na webinar z Mieczysławem Siudkiem
Następny artykułCodzienny trading z wolumenem – DAX30, ROPA WTI, GBPUSD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here