Naga MarketsPara walutowa AUDCHF od ponad dwóch lat poruszała się spokojnie na północ tworząc formację trójkąta zwyżkującego, którego górne ograniczenie na poziomie 0.7750 zbiega się z mierzeniem 38.2% z całego wcześniejszego ruchu spadkowego i 61.6% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego oraz linią trendu spadkowego.

Po dokładnym przetestowaniu i odrzuceniu tej strefy nastąpiły spadki, na skutek których rynek pokonując linię tendencji wzrostowej wybił dołem z formacji trójkąta. Mimo, że z technicznego punktu widzenia takie wybicie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w zdecydowanie szerszym horyzoncie czasowym, to w tym przypadku, spadki nie trwały zbyt długo.

Spoglądając na wykres tygodniowy warto zauważyć, że na skutek późniejszych wzrostów rynek dotarł w okolice linii trendu spadkowego zbiegającej się z linią tendencji wzrostowej oraz mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa.

Obecnie na wykresie tygodniowym tworzy się być może pro-spadkowa świeca pin-bar. Póki co do końca notowań pozostało jeszcze kilka godzin jednak w kalendarzu makroekonomicznym nie ma juz zaplanowanych żadnych istotnych publikacji, które mogłyby wstrząsnąć rynkiem.

Jeżeli zatem obecnie testowana strefa zostałaby odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

AUDCHF Weekly

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków rynek pokonał lokalne wsparcie 0.7545 i dotarł aż w okolice kolejnego 0.7491, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty, dla których potencjalnym zasięgiem okazuje się strefa pomiędzy wspomnianym już poziomem 0.7545 a mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego ruchu spadkowego. Odrzucenie tego oporu mogłoby utworzyć prawe ramię pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR) a późniejsze wybicie linii szyi otworzyłoby drogę do dalszych spadków.

AUDCHF H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMagia kryptowalut
Następny artykułKanadyjska inflacja i sprzedaż detaliczna umacniają CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here