Para walutowa AUDCHF od ponad dwóch lat poruszała się spokojnie na północ tworząc formację trójkąta zwyżkującego, którego górne ograniczenie na poziomie 0.7750 zbiega się z mierzeniem 38.2% z całego wcześniejszego ruchu spadkowego i 61.6% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego oraz linią trendu spadkowego.
Po dokładnym przetestowaniu i odrzuceniu tej strefy nastąpiły spadki, na skutek których rynek pokonując linię tendencji wzrostowej wybił dołem z formacji trójkąta. Mimo, że z technicznego punktu widzenia takie wybicie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w zdecydowanie szerszym horyzoncie czasowym, to w tym przypadku, spadki nie trwały zbyt długo.
Spoglądając na wykres tygodniowy warto zauważyć, że na skutek późniejszych wzrostów rynek dotarł w okolice linii trendu spadkowego zbiegającej się z linią tendencji wzrostowej oraz mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa.
Obecnie na wykresie tygodniowym tworzy się być może pro-spadkowa świeca pin-bar. Póki co do końca notowań pozostało jeszcze kilka godzin jednak w kalendarzu makroekonomicznym nie ma juz zaplanowanych żadnych istotnych publikacji, które mogłyby wstrząsnąć rynkiem.
Jeżeli zatem obecnie testowana strefa zostałaby odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.
Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków rynek pokonał lokalne wsparcie 0.7545 i dotarł aż w okolice kolejnego 0.7491, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty, dla których potencjalnym zasięgiem okazuje się strefa pomiędzy wspomnianym już poziomem 0.7545 a mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego ruchu spadkowego. Odrzucenie tego oporu mogłoby utworzyć prawe ramię pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR) a późniejsze wybicie linii szyi otworzyłoby drogę do dalszych spadków.
