Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Na wykresie D1 pary AUD/CAD od dłuższego czasu panuje wyraźna, choć trudna do grania tendencja spadkowa. Jak widać, każdy kolejny opór oznaczał coraz niższą “półkę” cenową. Aktualnie pozostaje trochę miejsca do linii trendu, ale mamy do czynienia z lokalnym oporem.

1
Na H4 widać, że pojawiła się świeca pin bar w omawianej strefie. Poprzednim razem z tego poziomu zaczęły się gwałtowne spadki. Główny poziom wsparcia to 0,9430 ale na potrzeby zagrania, można skromnie liczyć, że cena spadki tylko do 0,9485. Dokonując zagrania mniej więcej w okolicach pin bara można ze sporym zapasem zmieścić stosunek RR 1:3,5, a więc ponad trzykrotnie większy zysk od ponoszonego ryzyka.
2
Przypomina, że nie jest to jednak łatwa para do gry, co widać zresztą na wykresie, gdzie trend jest mocno szarpany, z częstymi dynamicznymi korektami wzrostowymi.

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto dotyka dolnego ograniczenia formacji klina
Następny artykułUSD/PLN znowu po 3,7500?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here