Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

We wczorajszej analizie dla początkujących, omówiłem i zaproponowałem zagranie pozycji krótkiej na parze AUD/CAD, na interwale H4. Pojawił się wtedy pin bar na lokalnej strefie oporu. Poniżej wczorajszy wykres, a tutaj link do tej analizy: LINK.
2
Aktualnie pozycja zarabia około 50-60 pipsów, w zależności po jakiej cenie udało się otworzyć pozycję. Wczorajszy zakładany zysk sięgał spokojnie trzykrotności ponoszonego ryzyka. Obecnie każdy kto dokonał takiego zagrania ma zysk przynajmniej RR 1:2. W tym momencie należy zastanowić się co zrobić z otwartą pozycją. Spójrzmy na wykres D1. Mimo, że pojawił się mocny sygnał w postaci dużego pin bara, który potwierdza obrany przez nas kierunek, to warto także zauważyć to o czym wspominałem we wczorajszej analizie. Gra na tej parze w ostatnim czasie jest trudna ze względu na nagłe zwroty ceny, ostre “szarpane” korekty. Z tego względu należy aktywniej zarządzać pozycją niż w przypadku zagrań na spokojniejszych, bardziej trendowych rynkach.
1
W tym celu schodzimy na H4. Możliwe, że kurs dotrze do naszego TP czyli poziomu lokalnego wsparcia. Nie jest to jednak pewne, a zysk dwukrotnie większy od ponoszonego, początkowego ryzyka po prostu głupio jest oddać. Dlatego polecam zabezpieczenie pozycji, odcięcie ryzyka do zera czyli przestawienie SL na punkt wejścia w transakcję. W ten sposób otrzymamy trade bez ryzyka. Jeżeli cena rzeczywiście spadnie do wsparcia to należy przygotować się na czarny scenariusz (w tradingu zawsze należy planować najgorsze, aby być na to przygotowanym). Tym scenariuszem będzie prawdopodobne odbicie od wsparcia. Na H4 mamy trend boczny więc jest to całkiem realne. Możliwe są dwa wyjścia. Po pierwsze zamykamy pozycję zgodnie z początkowym założeniem w wysokości RR 1:3 czyli w okolicach wsparcia. Druga możliwość pojawiła się dzisiaj po sygnale z wyższego interwału, który potwierdza kierunek spadkowy. Możliwość polega na zwiększeniu zysku nawet do RR rzędu 1:5 czyli do głównej strefy wsparcia (zielona, na samym dole). W tym celu należy zaczekać na potencjalne odbicie od lokalnego wsparcia, a gdy cena zacznie z powrotem spadać, przesunąć SL z punktu wejścia w transakcję na punkt powyżej nowego wierzchołka. W ten sposób zmniejszymy ryzyko utraty całości zarobionych już pieniędzy i zabezpieczymy przynajmniej ich część. W tym sposobie nie ryzykujemy i tak naszym depozytem, gdyż pozycja już rano powinna być zabezpieczona “na zero”. Wybór opcji każdy musi podjąć samodzielnie.
2

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here