tokeneo
Strona główna Analizy Analiza techniczna forex Analiza dla początkujących: 200EMA + poziomy Fibonacciego przy wyznaczaniu wsparć i oporów

Analiza dla początkujących: 200EMA + poziomy Fibonacciego przy wyznaczaniu wsparć i oporów

Naga Markets


xm_logo1Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Jedną z prostszych i jednocześnie dosyć skutecznych strategii wyznaczania oporów i wsparć średnioterminowych jest wspólne wykorzystanie średnich ruchomych oraz poziomów Fibonacciego. Dokładniej mówiąc, interesują nas miejsca, w których 200-okresowa średnia ruchoma pokrywa się z 50% Fibo.

Taką sytuację obserwujemy między innymi na wykresie tygodniowym GBP/USD, gdzie od prawie trzech tygodni 200EMA i 50% Fibo tworzy strefę oporu, z którą Kabel nie potrafi sobie poradzić. Cena po dwukrotnych nieudanych próbach pokonania strefy oporu pomiędzy 1.5880 i 1.5950 osunęła się zdecydowanie, testując od góry kolejny poziom Fibonacciego (38.2%). Dopóki cenie GBP/USD nie uda się pokonać tego niezwykle istotnego oporu nie możemy mówić o dalszym pogłębianiu się tendencji wzrostowych, które zdaniem analityków mają wyprowadzić funta do dolara powyżej 1.60.

Poziomy, w okolicach których pokrywa się nasza średnia ruchoma i właściwy poziom Fibo służą nie tylko do wyznaczania istotnych wsparć/oporów, ale również do określania potencjalnego zasięgu danego ruchu.

GBPUSDWeekly 03.07

Średnia ruchoma – (średnia krocząca, ang. moving average – MA) – metoda statystyczna używana do analizy szeregów czasowych. Znajduje zastosowanie w finansach, szczególnie w analizie technicznej. Wykładnicza średnia krocząca (ang. exponential moving average, EMA) jest odmianą średniej ważonej, w której znaczenie coraz bardziej odległych w czasie okresów maleje w sposób wykładniczy.

Poziomy Fibonacciego – (poziomy zniesienia Fibonacciego, potocznie: “poziomy Fibo”) – jedna z metod analizy technicznej opierająca się na zasadzie złotej proporcji (złotego podziału) (ang. golden ratio). Metoda opiera się na założeniu, że występujące w licznych przypadkach w przyrodzie “złote proporcje” pojawiają się również na wykresach cen instrumentów finansowych lub indeksów takich jak np. akcje, kontrakty terminowe i inne.


logo_xm_2Analiza powstała przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: Webinaria

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here