Naga MarketsPlatyna po tym jak w 2013 roku spadła poniżej 1300 USD za uncję po raz pierwszy od 2009 roku powoli zaczyna odrabiać straty. Z wykresu tygodniowego widać iż po drugim teście poziomu 1300 pod koniec 2013 roku kurs wrócił powyżej ważnej strefy wsparcia w okolicach 1380 od której w przeszłości kurs odbijał się kilkakrotnie. Na tym samym wykresie widać również iż kolejne ruchy spadkowe są coraz mniejsze, kolejne dołki już nie ustanawiają nowych minimów, jedynie jeszcze szczyty są tworzone na niższych poziomach. Takie zachowanie kursu może być pierwszym sygnałem przemawiającym za powrotem do trendu wzrostowego.

Przyglądając się wykresowi dziennemu na chwilę obecną można wyznaczyć dwie strefy popytu: 1455-1470, 1530-1550 oraz dwie strefy podaży: 1370-1385, 1290-1310. W ich okolicach w przeszłości pojawiało się wiele zyskownych formacji PA głównie pin bary oraz inside bary.

Na przełomie stycznia/lutego kurs testował wspomniane wcześniej bardzo istotne wsparcie w okolicy 1385. Podczas tego testu wykształciły się dwie świece w postaci pin barów. Połączenie tego typu świec ze strefą podaży jest bardzo dobrym sygnałem PA do zajmowania długich pozycji. W najbliższym czasie wydaje się iż kurs powinien dalej wędrować na północ co najmniej do testu najbliższej strefy popytu ~1460. Jeżeli uda mu się przebić ten opór to kurs powinien swobodnie przebić 1500 i przymierzyć się do testu kolejnej strefy popytu w okolicy 1540.

Chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo wyznaczać istotne strefy popytu i podaży dla kursów surowców i indeksów giełdowych? Jak wybierać najskuteczniejsze Pin Bary i inne proste sygnały strategi PA. W takim razie zapisz się na szkolenie PA prowadzonego przez Forex University.

Marcin Moroz

moroz.marcin@gmail.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here