Naga MarketsCzwartkowa sesja zaczęła się od wyprzedaży na DAX już od pierwszych minut sesji. Wyprzedaż ta trwała do samego końca bez większych prób odbicia. W efekcie DAX zakończył na poziomie 11998pkt (-1,9%), a pozostałe indeksy: MDAX 21333pkt (-1,1%), TECDAX 1654pkt (-1,22%), SDAX 8875pkt (-0,03%). Wygląda na to, że DAX postanowił się skorygować bez oglądania się na otoczenie ponieważ główne indeksy światowe trzymają się wysoko. S&P500 utrzymuje się powyżej 2100pkt, Nasdaq powyżej 5000pkt, CAC40 powyżej 5200pkt, a FTSE100 powyżej 7000pkt.

Najpierw przyjrzyjmy się wykresowi DAX FUTURE dla interwały 4H. Przebita została mocną świecą linia trendu wzrostowego poprowadzona po dołkach od początku roku. Można rozpisać, obecny spadek jako falę C korekty, która trwa od połowy marca. Wierzchołek B był wyżej niż A dlatego może to być korekta pędząca ABC, a w tym wypadku punkt C powinien być między A i B. Na wykresie popielatymi polami zaznaczyłem miejsca docelowe korekty. Obecny poziom 12000pkt jest jednym z silniejszych wsparć, a jeżeli falę C rozpiszemy również na ABC to na tym poziomie jest również zgrupowanie poziomów fibo.
Drugi wykres to DAX dla interwału 1D z widocznym wolumenem. I tutaj kolejny punkt dla podaży. Przebicie mocną świecą przyspieszonej linii trendu z podwyższonym wolumenem. Jeżeli byki nie wrócą szybko na parkiet to kilka długoterminowych wskaźników potwierdzi sygnał spadków, a wtedy korekta może być dużo głębsza.

Czwartkowa sesja to poważny kamyk w ogródku byków. Wydaje się jednak, że bez pomocy z zewnątrz a zwłaszcza z Wall Street niemieckie indeksy same trendu nie zmienią. Jeżeli DAX znajduje się w okolicy szczytu to dystrybucja trochę powinna potrwać i odbicie obecnego spadku pokaże obecną siłę byków.

Jeszcze zaległe dane: w środę pojawiły się najnowsze wyniki sentymentu inwestujących na DAX’ie. Inwestorzy, są podzieleni:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 39%, niedźwiedzie = 33%, neutralni = 28%
  • inwestorzy prywatni: byki = 35%, niedźwiedzie = 40%, neutralni = 25%

DAX FUTURE 4H

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.

DAX 1D

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here