Naga MarketsWynik czwartkowej sesji wskazuje na małą zmienność i nudę, jednak w rzeczywistości było zupełnie inaczej. Zgodnie z oczekiwaniami, sesja na DAX rozpoczęła się w ślad za kontraktami od luki bessy i dalszymi spadkami. DAX dotarł do poziomu 10500 pkt czyli zamknięta została luka hossy z 23 października, która przez ten okres broniła przed spadkami. Odbicie, które się pojawiło nie było podparte zwiększonym wolumenem co oznacza, że nie była to sesja przełomu, a w najbliższych dniach podaż może dojść jeszcze odważniej do głosu.

W czwartek europejskie indeksy wspierane były przez spadki EURUSD oraz przez wzrosty na Wall Street niestety nawet to nie spowodowało wzrostów. Francuski indeks CAC40 -0,05%, angielski FTSE100 -0,63%, zyskiwały giełdy najbardziej zdołowane w środę grecki ATHEX +2,99%, polski WIG20 +1,45%. Z niemieckich indeksów jedynie główny DAX utrzymał się na plusie +0,06%, pozostałe straciły na wartości MDAX -0,19%, SDAX -1,03%, TECDAX -1,75%. Spośród spółek DAX30 17 zyskało na wartości z czego najwięcej Volkswagen +1,14%, Lufthansa +1,00%, 13 spółek straciło ale wszystkie mniej niż 1%.

W piątek opublikowane zostały dane dotyczące inflacji w Niemczech i były one dobre zgodne z prognozami i założeniami EBC. Nie spowodowało to jednak żadnej reakcji na kontraktach DAX. Pozostał niespełna tydzień do decyzji FED odnośnie stóp procentowych i w tym okresie należy spodziewać się nerwów na rynku. DAX może przetestować zniesienie fibo 61,8% w okolicy 10100 pkt, a być może nawet 78,6% na poziomie 9750 pkt. Tak jak wskazałem w analizie tygodniowej te zachowanie indeksu na tych poziomach pokażą w jakim miejscu według fal Elliotta się znajdujemy.

Wypróbuj tradingu na DAX u brokera FXGrow.
Pokaż swoje umiejętności na rynku i zgarnij nagrody w konkursie PIP WARS (suma nagród to aż 10000$).

Wykres DAX FUTURE dla interwału H4.
Wykres DAX FUTURE dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here