Naga MarketsWynik czwartkowej sesji wskazuje na małą zmienność i nudę, jednak w rzeczywistości było zupełnie inaczej. Zgodnie z oczekiwaniami, sesja na DAX rozpoczęła się w ślad za kontraktami od luki bessy i dalszymi spadkami. DAX dotarł do poziomu 10500 pkt czyli zamknięta została luka hossy z 23 października, która przez ten okres broniła przed spadkami. Odbicie, które się pojawiło nie było podparte zwiększonym wolumenem co oznacza, że nie była to sesja przełomu, a w najbliższych dniach podaż może dojść jeszcze odważniej do głosu.

W czwartek europejskie indeksy wspierane były przez spadki EURUSD oraz przez wzrosty na Wall Street niestety nawet to nie spowodowało wzrostów. Francuski indeks CAC40 -0,05%, angielski FTSE100 -0,63%, zyskiwały giełdy najbardziej zdołowane w środę grecki ATHEX +2,99%, polski WIG20 +1,45%. Z niemieckich indeksów jedynie główny DAX utrzymał się na plusie +0,06%, pozostałe straciły na wartości MDAX -0,19%, SDAX -1,03%, TECDAX -1,75%. Spośród spółek DAX30 17 zyskało na wartości z czego najwięcej Volkswagen +1,14%, Lufthansa +1,00%, 13 spółek straciło ale wszystkie mniej niż 1%.

W piątek opublikowane zostały dane dotyczące inflacji w Niemczech i były one dobre zgodne z prognozami i założeniami EBC. Nie spowodowało to jednak żadnej reakcji na kontraktach DAX. Pozostał niespełna tydzień do decyzji FED odnośnie stóp procentowych i w tym okresie należy spodziewać się nerwów na rynku. DAX może przetestować zniesienie fibo 61,8% w okolicy 10100 pkt, a być może nawet 78,6% na poziomie 9750 pkt. Tak jak wskazałem w analizie tygodniowej te zachowanie indeksu na tych poziomach pokażą w jakim miejscu według fal Elliotta się znajdujemy.

Wypróbuj tradingu na DAX u brokera FXGrow.
Pokaż swoje umiejętności na rynku i zgarnij nagrody w konkursie PIP WARS (suma nagród to aż 10000$).

Wykres DAX FUTURE dla interwału H4.
Wykres DAX FUTURE dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here