Naga MarketsCzwartek był dniem podporządkowanym jednemu wydarzeniu: posiedzenie EBC i późniejszej konferencji prasowej. Draghi był bardzo gołębi program QE zostaje na obecnym poziomie i na razie nie ma mowy o jego powiększeniu ani też wygaszeniu.

Na szefa banku centralnego europy EURUSD zareagowało osłabieniem, a europejskie giełdy euforycznymi wzrostami. Niemieckie indeksy na wyraźnych plusach: DAX +2,68%, MDAX +2,12%, SDAX +1,95%, TECDAX +2,48%. Spośród spółek indeksu DAX30 komplet zieleni, a najmocniej zyskała na wartości Continental +4,01%. Po zamknięciu rynków w Europie niespodziewanie nastroje popsuły się za oceanem. Ostatecznie S&P500 zakończył na niewielkim plusie +0,12%.

DAX FUTURE osiągnął czwartkowe maksimum na poziomie 10379pkt po czym dzisiaj rano osiągnął tymczasowy dołek na poziomie 10136pkt. Na wykresie kontraktów wyznaczyć można obecnie szerszy kanał wzrostowy, którego dolne ograniczenie znajduje się na poziomie 10100pkt. Na DAX30 zanegowana została formacja wyspy odwrotu, jednak wieczorny spadek kontraktów sugeruje, że tą samą drogą pójdzie rynek kasowy i na wykresie powstanie formacja podwójnego szczytu.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here