Naga MarketsNajważniejszym wydarzeniem czwartkowej sesji było posiedzenie EBC oraz późniejsza konferencja Mario Dragiego. Przed konferencją na rynku pojawiały się spekulacje od “prawdopodobnego czasowego wstrzymania QE ze względu na poprawę w gospodarce” do “zwiększenia kwoty QE” co miało zaważyć na przebiegu sesji. Nic takiego się nie stało, Dragi potwierdził wszystko co już wcześniej było w cenach i byki mogły wrócić do kupowania akcji.

Na DAX sesja przebiegła do jednej bramki. Otwarcie luką hossy, która w trakcie sesji się wybroniła i stanowi kolejne już wsparcie dla strony popytowej. Najpierw DAX testował poziom 11500, w trakcie sesji go przebił a ostatecznie notowania zakończyły się na poziomie 11504pkt wynikiem +1%. Maksimum czwartkowej sesji dotknęło górnego ograniczenia klina, w którym index się porusza. Obecne poziomy DAX wyglądają już mocno abstrakcyjnie +22,5% wzrost w ciągu dwóch miesięcy od styczniowego dołka, bez większej korekty. Poziom do jakiego obecnie dotarł wskaźnik MACD miał miejsce tylko raz w historii 3 stycznia 2000 roku. Szczegółowo to opiszę w analizie weekendowej.

Na indexie średnich spółek MDAX sytuacja jeszcze lepsza dla strony popytowej. Czwartkowa mocna świeca, którą index wrócił do wybitej wcześniej linii trendu wzrostowego. Zanegowana została spadkowa formacja i dodatkowo świeca wsparta została widocznie większym wolumenem niż wcześniejsze świece.

DAX 1D

2015-03-05_podsumowanie_sesji_CZW_DAX

Zapraszam na podsumowania sesji piątkowej w sobotę. A już niedzielę tygodniowe podsumowanie i analiza wszystkich niemieckich indexów giełdowych.

MDAX 1D

2015-03-05_podsumowanie_sesji_CZW_MDAX

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

 

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here