Naga MarketsNajważniejszym wydarzeniem czwartkowej sesji było posiedzenie EBC oraz późniejsza konferencja Mario Dragiego. Przed konferencją na rynku pojawiały się spekulacje od “prawdopodobnego czasowego wstrzymania QE ze względu na poprawę w gospodarce” do “zwiększenia kwoty QE” co miało zaważyć na przebiegu sesji. Nic takiego się nie stało, Dragi potwierdził wszystko co już wcześniej było w cenach i byki mogły wrócić do kupowania akcji.

Na DAX sesja przebiegła do jednej bramki. Otwarcie luką hossy, która w trakcie sesji się wybroniła i stanowi kolejne już wsparcie dla strony popytowej. Najpierw DAX testował poziom 11500, w trakcie sesji go przebił a ostatecznie notowania zakończyły się na poziomie 11504pkt wynikiem +1%. Maksimum czwartkowej sesji dotknęło górnego ograniczenia klina, w którym index się porusza. Obecne poziomy DAX wyglądają już mocno abstrakcyjnie +22,5% wzrost w ciągu dwóch miesięcy od styczniowego dołka, bez większej korekty. Poziom do jakiego obecnie dotarł wskaźnik MACD miał miejsce tylko raz w historii 3 stycznia 2000 roku. Szczegółowo to opiszę w analizie weekendowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na indexie średnich spółek MDAX sytuacja jeszcze lepsza dla strony popytowej. Czwartkowa mocna świeca, którą index wrócił do wybitej wcześniej linii trendu wzrostowego. Zanegowana została spadkowa formacja i dodatkowo świeca wsparta została widocznie większym wolumenem niż wcześniejsze świece.

DAX 1D

2015-03-05_podsumowanie_sesji_CZW_DAX

Zapraszam na podsumowania sesji piątkowej w sobotę. A już niedzielę tygodniowe podsumowanie i analiza wszystkich niemieckich indexów giełdowych.

MDAX 1D

2015-03-05_podsumowanie_sesji_CZW_MDAX

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

 

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here