Naga MarketsNajważniejsze wydarzenie obecnego tygodnia zgodnie z oczekiwaniami wpłynęło bardzo znacząco na rynki szczególnie na EURUSD oraz na indeks DAX. Stopy procentowe wprawdzie nie uległy zmianie, ale Mario Draghi szef EBC był bardzo gołębi podczas konferencji prasowej. Ujawnił, że trwała dyskusja nad obniżeniem stopy procentowej oraz część członków EBC chciała zwiększyć stymulację natychmiast. Zapowiedział, że w grudniu przeglądnięty zostanie obecny program QE i nie wykluczył zwiększenia “dodruku”. Stwierdził również, że umacniająca się waluta euro jest ryzykiem dla celu inflacyjnego banku centralnego. To było dosyć jednoznaczne stwierdzenie, że EBC będzie dążyć do osłabiania waluty euro.

Dzień zakończył się wzrostami niemal w całej Europie. Niemieckie indeksy w komplecie odnotowały wyraźne wzrosty. DAX +2,48%, MDAX +2,01%, SDAX +1,09%, TECDAX +0,78%. Sposród spółek DAX30 jedynie Lufthansa dzisiaj straciła -1,52%, a pozostałe 29 spółek zyskało na wartości z czego najwięcej Vonovia +6,43%, K+S +4,43%, Deutsche Telekom +4,39%, RWE +4,33%, BASF +3,79%.

Technicznie indeks DAX idealnie zatrzymał się na oporze jaki stanowi maksimum ostatnich dwóch miesięcy. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja na DAX FUTURE. Bardzo okazała wzrostowa świeca przebiła się przez opory z ostatnich dwóch miesięcy i dotarła do istotnego oporu, z lutego oraz z lipca 2015 roku. Jeżeli poziom 10600 pkt zostanie przebity to dopiero na poziomie 11000 pkt będzie istotny opór. Jeżeli pojawi się spadkowe odbicie to może ono być początkiem fali 2, którą opisywałem w analizie tygodniowej.

Wypróbuj brokera FXGrow. Egzekucja zleceń w modelu STP/ECN, ekstra godziny handlu dla DE30CASH. Konto REAL i DEMO zawiera micro loty na DAX.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału D1.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here