Naga MarketsŚrodowa sesja rozpoczęła się od luki bessy, za to czwartkowa dla odmiany od luki hossy. Luka nie była byle jaka bo aż 90 punktowa. Cała czwartkowa sesja to wzrosty i w rezultacie DAX zyskał 1,5% kończąc na poziomie 10064 pkt. Kolejnej luki musimy spodziewać się w piątek ponieważ po świetnym zakończeniu sesji na Wall Street kontrakty na DAX kończyły dzień na poziomie 10143 pkt.

Problem z osiągnięciem celu inflacyjnego przez banki centralne powoduje spekulacje na temat możliwego zwiększenia programu QE w Europie oraz oddalenia w czasie podwyżek stóp procentowych przez FED. Rynek wskazuje marzec jako miesiąc pierwszej podwyżki stóp przez FED, a to powinno wspierać wzrosty. Dodatkowo trwa sezon wyników spółek za oceanem i w tym okresie zwyczajowo większych spadków nie ma.

Obecnie sytuacja na DAX robi się coraz bardziej optymistyczna. Dzięki utrzymywaniu się indeksu w okolicach 10000 pkt wskaźniki trendu kolejno zaczną wskazywać zmianę trendu na wzrostowy co ostatecznie może zakończyć korektę. Zakładając, że faktycznie dołek jest już za nami i obecnie czeka nas nowy impuls wzrostowy warto spojrzeć na fale Elliotta. Niestety dla byków we wrześniu nastąpiło pogłębienie dna o kilka punktów co oznacza, że obecnie możemy być w fali 1 wzrostowej, po niej czeka nas dosyć głęboka fala 2 spadkowa, która jednak nie może już pogłębić dołka, a dopiero następnie dynamiczna fala 3 wzrostowa.

Szczegółowo wskażę ten scenariusz na wykresie w poniedziałek podczas tygodniowego podsumowania sytuacja na indeksach niemieckich. Zapraszam.

W czwartek wszystkie niemieckie indeksy zakończyły dzień wzrostami DAX +1,5%, MDAX +0,57%, TECDAX +2,19%, SDAX +0,84%. Pośród spółek DAX30 24 zyskały na wartości z czego najwięcej Infineon +5,06%, Deutsche Boerse +4,55%. Straciło 6 spółek najbardziej Volkswagen -3,56%, RWE -3,48%.

Wsparcia i opory na wykresie DAX FUTURE M30.

  • Najbliższe wsparcia: 10050 pkt, 9950 pkt
  • Najbliższe opory: 10145 pkt, 10180 pkt

Wypróbuj brokera FXGrow. Egzekucja zleceń w modelu STP/ECN, ekstra godziny handlu dla DE30CASH. Konto REAL i DEMO zawiera micro loty na DAX.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału M30.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału M30.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here