Naga MarketsCzwartek był kolejnym dniem wzrostowym na większości indeksów, jednak zakres ruchu był mocno ograniczony, a część indeksów w tym amerykańskie zrobiły sobie przerwę kończąc dzień na poziomach zbliżonych do otwarcia: S&P500 +0.02%, NASDAQ -0.03%. Lepiej wyglądało to w Europie gdzie francuski CAC40 zyskał +0.47%, niemiecki DAX +0.67%, ale angielski FTSE100 już tylko +0.03%.

2016-04-15_podsumowanie_sesji_formacja_V
Formacja V

W czwartek DAX nie miał problemu z utrzymaniem się ponad poziomem 10000 pkt. Wprawdzie sesja nie była zbyt porywająca bo zakres ruchu nie przekroczył 80 pkt, jednak od początku do końca to popyt sprawował kontrolę nad niemieckim indeksem. W rezultacie czwartkowe notowania na DAX zakończyły się na dziennych maksimach w rejonie kolejnego oporu czyli pod poziomem 10100 pkt. Przełom pojawił się również w wolumenie, a tego brakowało od kilku tygodni. Środowemu przełamaniu oporów towarzyszył 30% wyższy wolumen niż podczas wielu wcześniejszych sesji, a również w czwartek ten wolumen był trochę większy niż podczas wspomnianego okresu.

Otoczenie obecnie wspiera niemieckie byki. Z jednej strony EURUSD odbiło się od górnego ograniczenia konsolidacji, co daje szansę na kontynuację spadków czyli osłabianie się euro. A z drugiej strony mocne S&P500, z którym DAX jest skorelowany. Na wykresie DAX powstała formacja V, która wprawdzie nie pozwala określić gdzie ruch wzrostowy powinien dojść, ale wskazuje kierunek, czyli ruch wzrostowy powinien być kontynuowany w najbliższym czasie. Najbliższe opory znajdują się na poziomach 10100 pkt oraz w rejonie 10180 pkt – 10200 pkt. Najbliższe wsparcia: 10000 pkt, 9910 pkt.

Otwórz pozycję na DAX na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs.

Wykres DAX dla interwału H4.
Wykres DAX dla interwału H4.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here