Naga Markets

Analiza biotechnologii na GPW. Nowe wyceny dla Synektika i Captor TherapeuticsNowych rekomendacji doczekały się w kończącym się tygodniu dwie spółki z sektora szeroko pojętej biotechnologii. W ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 analitycy przyjrzeli się akcjom Captor Therapeutics i Synektika. Poniżej najważniejsze kwestie w obu raportów.

Captor ze sporym potencjałem wzrostu

Eksperci z Trigon DM podwyższyli wycenę akcji Captor Therapeutics o 9% do 232,50 zł za akcję, utrzymując zalecenie kupuj. Oznacza to spory, nawet 30% potencjał wzrostu kursu. W raporcie dużo uwagi poświęca się nawiązaniu partnerstwa z Ono Pharmaceutical.

„W naszej ocenie zawarta umowa jest szczególnie korzystna dla CTX ze względu na kompetencje biznesowe i komercjalizacyjne Ono Pharmaceutical. W ramach współpracy CTX wejdzie w nowy obszar terapeutyczny na drodze rozwoju nowego projektu bez ponoszenia kosztów własnych i rozwinie dodatkowe kompetencje w wykorzystaniu platformy technologicznej w obszarze leków dedykowanych CNS. Współpraca zapewni również stabilny strumień finansowania CTX na drodze płatności kamieni milowych od Ono, może zaowocować również zawarciem kolejnych umów współpracy” – czytamy w raporcie.

Synektik wchodzi w okres wysokich wyników

Drugą spółką biotechnologiczną, której zaktualizowana rekomendację jest Synektik. W tym przypadku cena docelowa powędrowała w dół do 39,90 zł z poprzednich 45 zł. Nadal jednak zaleca się kupno akcji spółki.

„Spółka wchodzi właśnie w okres wysokich wyników finansowych, w 2022/23 zakładamy blisko 40 mln zł skorygowanej EBITDY oraz znaczącą poprawę generacji gotówki dzięki wyższemu poziomowi zysków oraz uwolnieniu kapitału obrotowego. Synektik jest wyceniany obecnie na 2022/23 na 8.5x EV/EBITDA, co naszym zdaniem jest niewygórowanym poziomem jak na rosnącą spółkę z coraz większym udziałem powtarzalnych przychodów oraz dużymi perspektywami rozwoju dla robotów chirurgicznych szczególnie na rynku polskim” – czytamy w raporcie.

Analitycy wskazują na przesunięty rok obrotowy oraz rosnący popyt na roboty chirurgiczne:

„Ze względu na przesunięty rok obrotowy część kontraktów powinna być ujęta w wynikach czwartego kwartału 2021/22 (cztery dostawy), a pozostała część (osiem urządzeń) w pierwszym kwartale 2022/23. Duży popyt na rynku polskim wynika nie tylko z dotychczasowej niskiej penetracji robotów chirurgicznych na krajowym rynku, ale także z rozpoczęcia refundacji procedur z użyciem robotów przez NFZ od kwietnia 2022” – czytamy w raporcie.

Autor poleca również:

BossaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPrognoza ceny srebra: większy popyt, stała produkcja. Czy to przełoży się na wzrost?
Następny artykułLiga Traderów XI – 1/4 finału – mecz rewanżowy
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.