Naga Marketsmedix_680Od początku powstania firma Airway Medix koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń medycznych używanych przede wszystkim na oddziałach intensywnej terapii. Airway Medix jest Spółką publiczną notowaną na rynku NewConnect od grudnia 2014, a na głównym rynku GPW od maja 2016.


Rodzina produktów opracowywanych przez Airway Medix służy ograniczaniu u chorych rozwoju błony biologicznej (biofilm), zmniejszaniu flory bakteryjnej jamy ustnej i poprawie mocowania oraz szczelności rurek intubacyjnych. Ograniczanie tworzenia biofilmu oraz zapobieganie przedostawania się zainfekowanych treści do płuc chroni pacjentów przed zachorowaniem na odrespiratorowe zapalenie płuc.

Wszystkie produkty opracowywane przez Airway Medix, do których należy: Closed Suction System, Oral Care oraz Cuff Pressure Regulator, posiadają międzynarodową ochronę patentową. Omawiana tutaj spółka na obecną chwilę nie prowadzi sprzedaży organicznej, co oznacza, że nie raportuje ona przychodów ani zysków. Celem spółki jest opracowanie, a następnie sprzedaż i komercjalizacja wymienionych wyżej produktów. Na obecną chwilę Airway Medix jest najbliżej finalizacji sprzedaży technologii CSS. Spółka uzyskała już pozwolenie na sprzedaż urządzenia w USA. Airway Medix ma zamiar sprzedać wszystkie trzy swoje technologie nad którymi obecnie pracuje.

Ile natomiast może być wart jeden produkt na rynku? Anna Aranowska-Bablok (członek zarządu Airway Medix) szacuje, że „patrząc na porównywalne procesy, w zależności od produktu mówimy o kwocie od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów dolarów za jedną technologię. Do tego dochodzi 2,5% – 5% udziałów w sprzedaży”. Zdaniem zarządu spółki pierwsze poważne przychody mogą się pojawić w 2017 roku. Obecna kapitalizacja spółki wynosi 103 mln zł.

Analiza techniczna Airway Medix – interwał dzienny

airway-medix-d1Notowania spółki znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W ostatnich miesiącach spółka ma ewidentnie problemy z pokonaniem ważnego oporu na poziomie 1.90 zł – 1.95 zł. Najbliższe wsparcie znajduje się natomiast w okolicy 1.55 zł – 1.60 zł. Ewentualne jego pokonanie oznaczać będzie ruch spadkowy w kierunku 1.43 zł, gdzie wypada linia trendu wzrostowego. Do momentu aż nie poprawią się fundamenty spółki, co oznacza np. pojawienie się pierwszych zysków spółki ze sprzedaży produktu CSS, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie konsolidacja walorów Airway Medix w szerokim przedziale 1.55 – 1.90 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here