Naga Markets
AUD/USD – cena zbliża się do strefy oporu, która kilkukrotnie już zatrzymywała wzrosty na tej parze. Jeżeli uda się przebić opór może to oznaczać nawet koniec trendu spadkowego lub przynajmniej głęboką korektę. Jeżeli opór znów zadziała, będziemy dalej w konsolidacji, czekając na wybicie z niej.


Do podobnego oporu zmierza para CAD/JPY. Jeżeli opór powstrzyma wzrosty i zobaczymy wyraźny sygnał odwrotu, będziemy mogli otwierać pozycje krótkie, z nadzieją na spadki aż do wsparcia, tworzącego wraz z omawianym oporem konsolidację o szerokości 500 pipsów.


Popularne “kiwi” wspina się wewnątrz widocznej na wyższych interwałach czasowych konsolidacji. Na wykresach poniżej D1 widać, że utworzył się kanał, a dobrym miejscem do otwarcia lub zwiększenia pozycji może być konfluencja dolnej krawędzi kanału i wsparcia wyznaczonego przez poprzednie dołki.

Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzegląd AUD/JPY, NZD/JPY, EUR/JPY i EUR/USD
Następny artykułKomentarz dzienny makro – 10/11 września
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here