Naga MarketsAnalityk zalecał sprzedaż akcji. Netflix od tego czasu wzrósł 2000%30 listopada 2011 r. analityk Wedbush Securities Michael Pachter powiedział, że Netflix jest zepsutą firmą i nie widzi sposobu, aby to naprawić. Pachter doradzał swoim klientom sprzedaż akcji i oszacował ich wartość na 6 dolarów za akcję.

  • Liczba subskrybentów Netflixa przekroczyła 200 milionów
  • Firma opłaca teraz swoje programy telewizyjne i filmy bez zaciągania kolejnych długów
  • Akcje NFLX oscylują w okolicach 560 USD

Największy niedźwiedź Netflix na Wall Street

Ponad 9 lat temu, wielu analityków podzielało sceptycyzm Pachtera. Netflix właśnie oddzielił swoją działalność związaną z przesyłaniem DVD pocztą od transmisji strumieniowej, co było niepopularnym posunięciem oznaczającym 60% wzrost cen dla klientów. Setki tysięcy ludzi rezygnowały ze swoich abonamentów.

Netflix raz za razem udowadniał jednak swoim sceptykom, że się mylili. Kolejne kamienie milowe osiągnął w ostatnim tygodniu. Liczba subskrybentów przekroczyła 200 milionów, a Netflix powiedział, że nie będzie już potrzebował pożyczać pieniędzy. Firma generuje teraz wystarczającą ilość gotówki, aby zapłacić za wszystkie swoje programy telewizyjne i filmy bez zaciągania kolejnych długów.

A jednak Pachter przez cały czas utrzymywał rekomendację sprzedaży NFLX, zyskując reputację najbardziej znanego niedźwiedzia Netflix na Wall Street. Dla tych, którzy go nie znają, jest on wygadanym użytkownikiem Twittera, głównym analitykiem w branży gier wideo i fanem whisky single malt.

Każdy, kto postępował zgodnie z radą Pachtera, przegapił jeden z największych rajdów giełdowych we współczesnej historii, zapewniający zwrot przekraczający 2000% w ciągu ostatniej dekady. Netflix jest obecnie wart 250 mld USD i kosztuje około 560 USD za akcję.

Pachter mimo krytyki Netflixa potrafi przyznać się do błędu. W notatce opublikowanej w zeszłym tygodniu napisał, że „konsekwentnie się myli” co do Netflixa.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Akcje Netflix testują poziom 560 USD 

Notowania Netflixa ustanowiły w minionym tygodniu nowy historyczny szczyt. Niemal 17-procentowy wzrost pozwolił na wybicie obszar oporu w okolicach 560 USD, który zmienił się we wsparcie.

Jak widać na wykresie dzienny powyżej, obecnie trwa test wspomnianego wyżej wsparcia. Jeśli zostanie ono przełamane na koniec sesji, korekta może być kontynuowana, co dawałoby potencjał na ruch zmierzający do domknięcia ogromnej luki wzrostowej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotówki wykres | kurs dolara | notowanie lotos | notowania bitcoina | s p 500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here