Naga Marketslogo SEC usaZgodnie z raportem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), analityk ilościowy, Siergiej Polewikow miał dopuścić się tzw. front-runningu. Jest to schemat wykorzystania wiedzy na temat przyszłych transakcji do celów handlowych. Jak pokazuje raport komisji, analityk wygenerował w ten sposób zyski na poziomie nawet 8,5 miliona dolarów. Sąd żąda zwrotu bezprawnie uzyskanych środków wraz z odsetkami, karami i kosztami sądowymi.

  • Wykorzystywanie poufnych danych to częsty proceder na rynku finansowym
  • Zgodnie z raportem SEC, miał dopuścić się go analityk ilościowy, Siergiej Polewikow
  • Wzbogacił się w ten sposób o co najmniej 8,5 milionów dolarów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

SEC składa pozew przeciwko front-runnerowi

Według czwartkowego raportu, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (United States Securities and Exchange Commission, SEC) postawiła zarzuty przeciwko Siergiejowi Polewikowowi, który pracował jako analityk ilościowy w dwóch znanych firmach zarządzających aktywami, za popełnienie wieloletniego schematu front-runningu, który wygenerował nielegalne zyski w wysokości co najmniej 8,5 miliona dolarów.Front-running to handel akcjami lub innymi aktywami finansowymi przez brokera, który ma wewnętrzną wiedzę na temat przyszłej transakcji, która ma znacząco wpłynąć na jej cenę. Broker może również działać z wyprzedzeniem w oparciu o wiedzę poufną, że jego firma ma zamiar wydać klientom rekomendację kupna lub sprzedaży, co prawie na pewno wpłynie na cenę aktywów. Jak powszechnie wiadomo, jest to działanie nielegalne, porównywane do tzw. insider-tradingu.

Zgodnie ze raportem SEC od co najmniej stycznia 2014 r. do października 2019 r., Polewikow miał dostęp w czasie rzeczywistym do niepublicznych informacji na temat wielkości i czasu realizacji zleceń i transakcji na papierach wartościowych swoich pracodawców, a następnie wykorzystał te informacje do potajemnego handlu na i przed transakcjami swoich pracodawców. W cały proceder zaangażował nawet swoją żonę Marynę Arystjawę, która posługuje się innym nazwiskiem.

W ten sposób front-runner stosowa strategię niewielkich zysków, które sumowały się do łącznej kwoty co najmniej 8,5 miliona dolarów w trakcie trwania przestępczego schematu. W skardze SEC zarzuca się Polewikowowi naruszenie przepisów federalnego prawa papierów wartościowych dotyczących przeciwdziałania oszustwom i sprawozdawczości oraz żąda zwrotu bezprawnie uzyskanych zysków wraz z odsetkami, karami i kosztami sądowymi.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here