Naga MarketsAnalityk rynku bitcoina (BTC), Tone Vays, powiedział, że ostatni wzrost kursu kryptowaluty może nie mieć konkretnego katalizatora.

Mówiąc o możliwym bodźcu pobudzenia bitcoina i całego rynku w nocy 2 kwietnia, Vays powiedział, że nie zawsze w takich wypadkach musi zaistnieć “wyzwalacz”. Jego zdaniem może być to tylko efekt spekulacji, a w tym “bitcoin nie różni się od innych aktywów”.

5 000 USD – to było pewne!

Vays mówił, że spodziewał się, że główna kryptowaluta wzrośnie do 5 000 USD, gdy tylko przekroczy ważną linię 4 200 USD. Sam jednak nie ukrywa, że nie spodziewał się, że bitcoin przebije tak szybko ważne poziomy.

Analityka trochę śmieszy chyba sytuacja, w której szuka się konkretnych powodów wzrostów cen:

“(…) wiele mediów informacyjnych zawsze szuka czegoś powodującego duże spadki i duże wzrosty. Powiedziałbym, że ponad połowę czasu próbują dopasować konkretne wiadomości do czegoś, co niekoniecznie wymaga newsów.”

Brexit a może Rosja?

No właśnie, jaki jest powód wzrostów. Dla wielu będzie to efekt dłuższego trendu bocznego, a tym samym naturalna kolei rzeczy.

Niektórzy obserwatorzy rynku sugerują jednak, że to efekt Brexitu. Ponoć są inwestorzy, którzy zamieniają funty na bitcoiny przed ewentualnym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To teoretycznie mogłoby być katalizatorem, ale – jak pokazują pewne badania – BTC nie jest powszechnie znane w UK, więc to chyba powód na wyrost.

Z kolei rosyjski ekonomista Vladislav Ginko twierdzi, że niektóre firmy i zamożne osoby w Rosji kupiły bitcoiny za około 8,6 miliarda dolarów.

Powiedział portalowi Bitcoinist:

BTC kupiły rosyjskie firmy i zamożni Rosjanie. Nie ma bezpośredniego zaangażowania państwa rosyjskiego, ale niektórzy kupujący bitcoiny oczekują, że sankcje [ze strony] USA uniemożliwią normalne transakcje międzynarodowe, więc kupują bitcoiny jako sposób na obejście amerykańskich ograniczeń.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Również dziś Bloomberg poinformował, że liczba aktywnych portfeli w sieci bitcoina wzrosła w ciągu dwóch tygodni poprzedzających rajd. Około 50 procent wszystkich bitcoinów przechowywano w portfelach cyfrowych, które były nieaktywne od jednego do sześciu miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here