Naga MarketsWe wtorek akcje na Wall Street spadły ponieważ wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i pogłębiające się obawy o inflację zmniejszyły apetyt na ryzyko i skłoniły inwestorów do ucieczki z rynku. Jednak analitycy Wall Street nadal byczo zapatrują się na niedowartościowane ich zdaniem akcje z indeksu S&P 500 twierdząc, że część z nich prezentuje potencjał wzrostu o nawet 54 procent. Czy benchmark rynek faktycznie podzieli entuzjazm analityków?

  • W okresie kolejnych 12 miesięcy na dalsze wzrosty może liczyć ponad 40 spółek z indeksu S&P 500
  • Analitycy z Wall Street typują najciekawsze z nich wskazując, że potencjał wzrostowy liderów sięga nawet 54 proc.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Spółki z potencjałem, czyli typy analityków z Wall Street

W ostatnim czasie na rynku głównym w Stanach Zjednoczonych widać było dalszą presję wyprzedaży spowodowaną obawami o inflację czy niepewność zatwierdzenia budżetu federalnego.Niemniej jednak rynek w ostatnim roku od pandemii radzi sobie bardzo dobrze i nadal inwestorzy długoterminowi mogą odczuwać satysfakcję. W tym momencie analitycy z Wall Street przyglądają się głównemu indeksowi S&P 500 oraz spółką, które według nich mają największych potencjał na dalszy wzrost.

wykres Kurs S&P 500 H4 29.09.2021
Kurs S&P 500 H4 29.09.2021

Co ciekawe, z raportu przedstawionego przez MarketWatch wynika, iż część z nich jest w stanie wygenerować wzrost nawet na poziomie 54 procent. Czy rynek nie jest wystarczająco wysoko, aby takie prognozy wydawały się przesadzone? Spójrzmy na listę najbardziej ciekawych typów, jakie pojawiły się w niedawnym zestawieniu.

Activision Blizzard i Las Vegas Sands na szczycie zestawienia

Spółką z największym potencjałem dalszego wzrostu jest Activision Blizzard Inc., która według analityków jest w stanie w ciągu kolejnych 12 miesięcy wygenerować wzrost na ponad połowę swojej obecnej wartości.

Twórca gier wideo Call of Duty i World of Warcraft obecnie znajduje się na poziomie 76 dolarów za akcję a potencjał wzrostu wyznaczony został na poziomie 115 dolarów.

wykres Kurs ATVI H4 29.09.2021
Kurs ATVI H4 29.09.2021

Sytuacja podobnie wygląda w przypadku spółki Las Vegas Sands Corp., wyznaczoną z celem 53 procent z obecnego zakresu 38 dolarów do 58 dolarów za akcję. Firma zajmująca się kasynami i kurortami z siedzibą w amerykańskim stanie Nevada, póki co od początku roku przeceniła się blisko 20 procent, mimo to analitycy widzą w niej duży potencjał.

Kolejnym typem analityków jest amerykańska międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą w Wilmington, Incyte Corp. Spółka obecnie oscyluje na zakresie 69 dolarów a wyznaczony target sięga poziomów 101 dolarów co daje ponad 46 procent potencjalnego wzrostu.

invest
Analitycy z Wall Street typują kolejne spółki S&P 500 z potencjałem

W tle znajdują się jeszcze spółki takie jak VF Corp (potencjał 41 procent), Take-Two Interactive Software Inc. (39 procent) oraz Global Payments Inc. wraz z Lamb Weston Holdings Inc, które mimo tegorocznej przeceny powyżej 6 procent mają potencjał 39 procent wzrostu.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here