Naga MarketsJak informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu inwestorzy, dokonujący swoich transakcji na kryptowalutach coraz częściej zaczynają interesować się alternatywnymi coinami. W efekcie tego zjawiska CoinMarketCap’s Bitcoin Dominance Index, który mierzy udział bitcoina w rynku, w stosunku do innych kryptowalut – spadł o blisko 20%, kończąc pierwszy kwartał 2017r. na poziomie 68%.

Nie oznacza to jednak, że najpopularniejsza z kryptowalut, Bitcoin nagle zacznie się osłabiać. Wręcz przeciwnie. Inwestowanie w kryptowaluty staje się ostatnio coraz popularniejsze co sprawia, że mimo iż część kapitału lokowana jest w alternatywne coiny, BTC wciąż się umacnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po spadkach z początku marca br., od pięciu tygodni obserwujemy aprecjację najpopularniejszej z kryptowalut. W ten sposób kurs Bitoina notowanego na giełdzie BITFINEX przekroczył w ubiegłym tygodniu poziom 1290 USD przez co ustanowione zostały nowe historyczne maksima.

W ostatnich tygodniach analitycy uważali, że Bitfinex, BTC-e i OKCoin czyli trzy wiodące giełdy, miały do ​​czynienia z presją z powodu banków, które mogą powodować sztuczne presje cenowe.

Wydaje się jednak, że nastroje wśród inwestorów na giełdzie BITFINEX są raczej optymistyczne wobec długoterminowej ceny bitcoina i Ci są spokojni, że kurs BTCUSD stabilizuje się i będzie się umacniał w przyszłości.

Analitycy również przewidują, że wzrosty kursu bitcoina będą kontynuowane wskazując na takie czynniki jak postęp techniczny czy rosnące wykorzystanie bitcoina na rynkach wschodzących jako czynników zwiększających jego cenę.

Mimo, że do ogólnego konsensusu wśród analityków było daleko, to nie jeden z nich wskazywał, że kolejna psychologiczna bariera znajduje się dopiero w okolicy poziomu 1500 USD.

Tuur Demeester – ekonomista i przedsiębiorca podkreślił znaczenie ceny denominowanej przez Bitcoina w juanach: “8 000 jenów wydaje się być ważnym poziomem psychicznym”

Według Arthura Hayesa, współzałożyciela i dyrektora generalnego platformy cyfrowej waluty BitMEX, kurs bitcoina może zaatakować nawet okolice poziomu 2000 USD.

Nieco mniej optymistyczny choć i tak prognozujący dalsze wzrosty jest Tim Enneking, który stwierdził, że kurs powinien dotrzeć w okolice 1500 USD i tam spodziewać moglibyśmy się dłuższego zatrzymania.

rzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Ponad 90 dolarów różnicy w rynkowej wycenie Bitcoina?

Warto jednak zwrócić uwagę na różnice kursowe pomiędzy poszczególnymi giełdami. Jak widać na powyższym screenie, kurs BTCUSD notowanego na giełdzie Bitfinex w chwili tworzenia tego artykułu wynosił ponad 1413 USD. W tym samym momencie kurs na giełdzie Bitstamp wynosił nieco ponad 1320 USD. Oznacza to, że różnica pomiędzy poszczególnymi giełdami wyniosła 93 USD.

To co jednak zbiega się zarówno w jednym jak i w drugim przypadku to istotny opór na poziomie 1290 USD, który w obu przypadkach został już pokonany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – EURUSD, AUDUSD, GBPUSD, NZDUSD, USDCAD
Następny artykułStrategia piramidowania w tradingu – Justin Bennett
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here