Naga Markets

Analitycy prognozują powrót Ethereum powyżej 1500 USD po ogromnym wzroście stakingu Przejście Ethereum na proof-of-stake zakończyło się pełnym sukcesem i choć nie widać tego po aktualnych notowaniach, tak inwestorzy wciąż zalewają adres kontraktu stakowania Eth2 nowymi zleceniami. Tym samym całkowita ilość stakowanego EThereum osiągnęła nowy rekord wszech czasów, a analitycy przewidują, że dzięki temu kryptowaluta może wkrótce odzyskać poziom 1500 USD.

Staking Ethereum rośnie w siłę i uderza w nowe ATH

Z danych zebranych przez platformę Glassnode wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia do kontraktu depozytowego ETH2 przeniesiono kolejne 150 000 ETH o wartości aż 195 mln USD. Tym samym wartość kontraktu ETH2 ustanowiła nowy historyczny rekord.

Analitycy FXStreets sgerują, że wraz ze wzrastającym zainteresowaniem stakingiem Ethereum stanie się popularną alternatywą dla form lokowania kapitału takich jak oprocentowane lokaty bankowe, czy obligacje.

Całkowita wartość zablokowana w kontraktach ETH 2.0 Źródło: Glassnode
Całkowita wartość zablokowana w kontraktach ETH 2.0 Źródło: Glassnode

Tym samym w niedługim czasie cena aktywa może wrócić powyżej poziomu 1500 USD za jedno ETH. Analitycy uważają też, że cena Bitcoin po zawirowaniach związanych z podwyżkami stóp proc. powinna być już gotowa do odzyskania strefy 20 000 USD a 25 000 USD.

FXStreet przestrzega jednak, że jeśli cena Ethereum nie zdoła przebić się powyżej 1500 USD, to czeka ją gwałtowny spadek w okolice 1200 USD, skąd może testować psychologiczną barierę 1000 USD.

Ethereum proof of work to szansa, czy pułapka?

Po pomyślnym zakończeniu Merge i kolejnych hard forkach sieć Ethereum stabilizuje swoje notowania, podczas gdy nowe monety, działające na starym mechanizmie Proof of Stake, takie jak ETHW kontynuują dwucyfrowe straty.

 

Według Chandlera Guo samozwańczego organizatora ostatniego hard forka Ethereum, w ciągu dziesięciu lat ETHW (proof-of-work Ethereum) będzie miało taką samą wartość w USD jak oryginalne Ethereum. Guo argumentował, że nowy token, który obecnie znajduje się 80% poniżej swojego ATH (58,54 USD), ma potencjał do wzrostu nawet o 100 razy.

XTB

Guo powiedział, że obecna cena rozwidlonej monety jest “bardzo tania”, stąd istnieje zakres, w którym może ona wzrosnąć o sto razy.

– Obecnie cena ETH jest stosunkowo wysoka, ponieważ istnieje wielu deweloperów i ponad 200 różnych projektów działających na szczycie blockchaina Ethereum PoS [proof-of-stake]. Z drugiej strony, na ETHW jest mniej niż 10 projektów – wytłumaczył Guo.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin vs dolar. Kryptowaluty i USD walczą o palmę pierwszeństwa w III kw.
Następny artykułDo Kwon ścigany przez Interpol. Organ podobno wydał czerwoną notę
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here