Naga MarketsRichard Greenfield, analityk BTIG w jednej ze swoich ostatnich not napisał, że jest zmęczony obserwowaniem spadków Snapchata przerywanych konsolidacjami. W związku z czym zmienił swoją rekomendację dla spółki i wyznaczył nowy poziom docelowy dla akcji SNAP na poziomie 5 dolarów. 


Gdyby projekcje Greenfielda się spełniły oznaczałoby to, że kurs akcji popularnej aplikacji społecznościowej musiałby zanurkować o blisko 50% ze swoich obecnych poziomów w rejonie $9,00 (na czas pisania tego artykułu). O perspektywach dla akcji SNAP wypowiadał się niedawno Haris Anwar, analityk Investing.com, który w swoim artykule przekonywał, że Snapchat pozostaje mało atrakcyjnym aktywem do zakupu.

Nieustanny zjazd

Akcje Snapchata wyprzedawane są niemal od momentu debiutu na parkiecie. Od szczytów z marca 2017 roku spółka traci już ponad 60%, a niedawne odejście z firmy dyrektora ds. strategii, Imrana Khana nie poprawia sentymentu wokół spółki.

Wycena akcji Snapchat w trakcie środowej sesji znalazła się na nowym, historycznym minimum.

Greenfield wylicza argumenty za tym by sprzedać krótko akcje Snapchata. Najpoważniejszym zarzutem wobec spółki jest spadek liczby aktywnych użytkowników – miary sukcesu platformy społecznościowej. Zdaniem analityka firmie brakuje innowacji i pomysłu na rozwój swojego produktu. Również problemy z monetyzacją działania Snapchata są poważnym argumentem za tym, by dołączyć do niedźwiedzi. Średnia wycena amerykańskich analityków akcji SNAP wynosi $11,59.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here