Naga MarketsW ostatnim raporcie datowanym na 10 września analitycy banku ING ocenili bieżącą i przyszłą siłę funta szterlinga. Swoją opinię uzasadnili licznymi, fundamentalnymi spostrzeżeniami oraz wskazali potencjalny zakres konsolidacji i cel dla pary GBP/USD.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analitycy banku ING dostrzegają dwukierunkowe ryzyko polityczne dla funta. Z jednej strony strumień wiadomości w nadchodzącym miesiącu jakiego spodziewa się rynek jest ujemny dla GBP, ponieważ podzielony parlament Wielkiej Brytanii spiera się o najlepsze podejście do polityki Brexitu. Z drugiej strony umowa handlowa między Unią Europejską, a Wielką Brytanią wydaje się być w zasięgu ręki.  Analitycy zauważają również, iż istotną sprawą pozostaje kwestia dogadania granicy z Irlandią, która po Brexicie pozostanie w Unii, a więc będą potrzebne nowe ustalenia.

– Spodziewamy się silnych impulsów wzrostowych na funcie jeśli dojdzie do podpisania umowy handlowej. Funt jest silnie wyprzedany i uważamy, że w najbliższym czasie dotrze do poziomu 1.32 – 1.33, gdzie może pozostać na dłużej. Wszelkie pozytywne dane z Wielkiej Brytanii w nadchodzącym tygodniu tylko zwiększą wycenę GBP. W najbliższym czasie czeka nas raport PKB oraz raport o zatrudnieniu i wzroście płac. Rynki chcą sprawdzić jak niepewność dotycząca Brexitu wpływa na rynek pracy  – napisano w raporcie.

Zobacz również: USD/JPY: ING wyznacza zakres konsolidacji i cel dla dalszych notowań

– Nie oczekujemy zmian polityki monetarnej podczas najbliższych posiedzeń Banku Anglii ani istotniejszych wzmianek nt. polityki Wielkiej Brytanii i Brexitu. Przy konsensusie na rynkach, że BoE nie podwyższy stóp przed Brexitem (marzec 2019) – uważamy, że jest niskie ryzyko dalszego osłabiania funta, a stosunek ryzyka do nagrody wydaje się być na korzyść GBP” – dodano.

 Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Sentyment na najbliższy tydzień: Neutralny

Zakres konsolidacji na najbliższy tydzień: 1.2840 – 1.3050

Cel dla USD/JPY w perspektywie 1 miesiąca: 1.3000Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here