Naga MarketsDziś tj. 6 września analitycy banku ING ocenili bieżącą i przyszłą siłę korony szwedzkiej oraz wypowiedzieli się nt. dalszego kursu pary EUR/SEK i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W ich ocenie Szwedzki Bank Centralny będzie odwlekał podwyżkę stóp procentowych. W związku z tym istnieje spora szansa, iż kurs EUR/SEK osiągnie poziom 11.00 do końca tego roku.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analitycy ING pozostają w niedźwiedzim nastawieniu do korony szwedzkiej pomimo płynących sygnałów z Szwedzkiego Banku Centralnego (Riksbank) o zbliżającej się podwyżce w grudniu lub w lutym. W dzisiejszym komentarzu napisali:

– Riksbank kontynuuje odraczanie sygnalizowanych podwyżek stóp procentowych (dzisiejsze spotkanie jest tego przykładem), ale naszym zdaniem prawdopodobieństwo podwyżek w grudniu lub lutym w dużej części zależy od słabości SEK (choć warto zwrócić uwagę, że Riksbank nieprzerwanie powstrzymywał się od podejmowania decyzji mimo, że SEK mocno się osłabiała).

szwecja korona– Oznacza to, że duża słabość SEK musi wystąpić jako pierwsza, aby Riksbank zareagował (jeśli w ogóle zareaguje…). W związku z tym nie wierzymy, że stanowisko polityki banku będzie katalizatorem dla potencjalnej siły SEK. Naszym zdaniem Szwedzki Bank Centralny ograniczy jedynie skalę słabości SEK, lecz tylko wtedy, gdy ich waluta zacznie tracić mocno na wartości. Stąd też wynika nasz niedźwiedzi sentyment dla SEK – dodali.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Poza naszym gołębim przekonaniem dla działań Riksbank, inne czynniki powinny nadal ciążyć na SEK. Sezonowo czwarty kwartał należy do spadkowych dla korony szwedzkiej ze względu na gwałtowny spadek międzybankowych stawek Stibor. Powinno to utrzymywać presję na koronie. Należy zauważyć, iż Szwecja jest małą gospodarką, co oznacza, że ​​jest bardzo podatna na obawy dotyczące kierunku globalnego handlu, który z kolei powinien mieć wpływ na ich rodzima walutę. Naszym celem jest poziom 11.00 na EUR/SEK w 4 kwartale 2018. – podsumowali analitycy w raporcie.

Zobacz również: Rabobank: JPY i CHF to wciąż bezpieczne przystanie?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryzys na rynkach wschodzących, Stany Zjednoczone w zawieszeniu
Następny artykułmBank kupuje EUR/USD i sprzedaje EUR/PLN
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here