Naga MarketsAnalitycy Danske oczekują wzrostów na EUR/USD i spadków na USD/JPY. Z kolei kurs EURGBP ma tracićDolar wyraźnie osłabia się w ostatnim czasie. Jak prognozują duże instytucje finansowe, między innymi Danske Bank, tendencja ta utrzyma się w 2021 roku. Analitycy Danske prognozują dalsze wzrosty na EUR/USD oraz spadki na USD/JPY i EUR/GBP. Euro i jen maja więc umocnić się do USD.

  • Kurs euro do dolara z perspektywą wzrostów w kierunku 1,24 USD
  • Kurs dolara do jena pozostanie w trendzie spadkowym?
  • USD/JPY będzie kontynuował spadki w 2021 roku
  • Dolar amerykański pozostanie słaby w przyszłym roku

Kurs euro do dolara z perspektywą dalszej zwyżki

EUR/USD w perspektywie miesiąca osiągnie poziom 1,24 USD, jednak w horyzoncie roku notowania spadną do 1,16 USD – twierdzą analitycy Danske.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekonomiści z Danske Banku uważają, że w krótkiej perspektywie czasowej kurs EUR/USD ma szasnę na umocnienie, jednak w dłuższym horyzoncie czasowym oczekują oni spadku na niższe poziomy.

Patrząc na sytuację techniczną na EUR/USD, notowania pozostają w trendzie wzrostowym. Pomimo nieznacznego cofnięcia w tym tygodniu, główna tendencja jest zwyżkująca. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest atak na kolejny współczynnik Fibo, który znajduje się przy 1,2340. Z kolei jego pokonanie otwiera drogę do szczytów z 2018 roku – 1,2540. Kluczowym wsparciem pozostaje z kolei strefa przy 1,20 USD..

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał W1

Zobacz także: Kurs funta mocno w górę. Euro, dolar i frank na plusie. Złoty traci w czwartek 24 grudnia

Niemniej pomimo, że analitycy zakładają umocnienie euro względem do dolara, tak sytuacja względem GBP ma przemawiać za brytyjską walutą. Głównym powodem, dla którego ekonomiści z Danske są za wzrostami GBP jest dopięcie umowy handlowej pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską.

– Za sprawą zawarcia umowy handlowej jesteśmy zdania, że kurs EUR / GBP spadnie w kierunku 0,86, przy wsparciu inwestorów wyceniających premię za ryzyko Brexitu, ożywienie wywołane szczepionkami i przewagą w danych makro Wielkiej Brytanii nad strefą euro. Z kolei w przypadku braku umowy spodziewamy się, że EUR / GBP będzie zbliżać się do parytetu, ale pozostanie poniżej, celując w 0,97 – napisali analitycy Danske.

Kurs dolara do jena będzie dalej spadał

Analitycy w Danske Bank widzą parę USD/JPY na poziomie 102 w perspektywie jednego miesiąca, 101 w perspektywie trzech miesięcy, oraz 100 w sześciu i 100 w horyzoncie jednego roku. Zwracają uwagę, że dolar amerykański stanął w obliczu obaw w zwiazku z zanikającym ryzykiem globalnym, rosnącymi oczekiwaniami inflacyjnymi i ożywieniem globalnego wzrostu.

Jeśli chodzi o sytuacje techniczną na USD/JPY, od dłuższego czasu możemy obserwować trend spadkowy. Wydaje się, że dopóki nie dojdzie do wybicia górą linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach – należy oczekiwać dalszej przeceny.

W przypadku gdyby doszło do wykonania korekty wzrostowej, kluczowym oporem, który trzeba wziąć pod uwagę są okolice poziomu 105,50, gdzie znajduje się mierzenie 3,82% Fibonacciego wyznaczone z ostatniej fali spadkowej oraz wcześniejsze reakcje cenowe. Najbliższym wsparciem pozostają z kolei ostatnie minima przy 102,90.

Wykres USD/JPY
USD/JPY interwał D1

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here