Naga MarketsW dzisiejszej nocie starszy analityk niemieckiego banku Commerzbank, Axel Rudolph, widzi dalszą możliwość wzrostów pary USD/JPY do poziomów oporowych z początku sierpnia. Zaznacza również ewentualne poziomy na wypadek niepowodzenia przewidywań. 


W tym tygodniu bank zwraca uwagę na ciekawą sytuację pary USD/JPY, która od drogiej połowy marca znajduje się w relatywnie mocnym wzroście. Analitycy banku zwracają uwagę na istotne poziomy.

W zeszłym tygodniu para USD/JPY przetestowała i uzyskała wsparcie wyznaczone przez 55-tygodniową średnią kroczącą na poziomie 110.27, a 200-dniowa średnia krocząca wyznaczyła wsparcie na poziomie 109.83. Uważamy, że para wznowiła swój długoterminowy ruch w górę, po przełamaniu swojej dwumiesięcznej linii oporu na 110.61. W związku z tym przewidujemy ponowny test obecnego sierpniowego maksimum na poziomie 112,15, powyżej którego znajduje się lipcowy szczyt i 200-tygodniowa średnia krocząca na 113.18/34” – pisze bank w notce dodając – “Jeśli poziom 109,78 zostanie przerwany (zeszłotygodniowe dołki), należałoby skupić się na poziomie z 8 czerwca wypadającym na 109,20. Niepowodzenie zatrzymania spadków oznaczałoby cofnięcie się do poziomu 108,12 z dołków z 29 maja oraz szczytów z połowy lutego 107,91“.

USD/JPY D1

Zwracając uwagę na dość silne odreagowanie spadków pierwszego kwartału obecnego roku para dotychczas wykonała dwie – prawie identyczne korekty. Aktualnie poziom poprzedniej z połowy maja nie został wprawdzie wybity, jednak warto zauważyć, że impuls wzrostowy nie jest już tak mocny jak poprzednie. Na chwilę obecną na parze formują się niższe dołki oraz niższe szczyty, co może sugerować drugi scenariusz, na jaki powołuje się bank, czyli re-testy 108 i 107.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAdmiral Markets: Zamieszanie na akcjach Tesli
Następny artykułCo tak naprawdę rusza złotem w tym momencie?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here