Naga MarketsW dzisiejszej nocie analityk Commerzbanku Axel Rudolph komentuje obecną sytuację na parze EUR/USD, wskazując kilka istotnych poziomów. Analityk zauważa, że para może próbować ustabilizować się na strefie 1.1300 / 1.1360, jednocześnie oznaczając poziom 1.1790 jako kluczowy poziom oporowy. 


EUR/USD przełamało dołem zbudowany trójkąt i praktycznie osiągnęło poziom tygodniowej prostej średniej kroczącej 200 na poziomie 1.1360. Aktualnie, przynajmniej w średnim terminie oczekujemy na ustabilizowanie się pary pomiędzy poziomem 1.1300 a 1.1360” – pisze analityk w nocie.

EUR/USD poziomy oznaczone przez analityka

Bank również dodaje: “Dobrym poziomem oporowym są również dołki z maja oraz czerwca na poziomie 1.15080“.

Rzeczywiście, trafnym poziomem oporowym wydaje się poziom 1.15080, gdzie spadki powinny być odreagowane. Jeśli doszłoby jednak do przełamania poziomu, wówczas jasnym targetem dla banku będzie zaznaczona strefa oporowa na poziomie 1.1790. Na ewentualny scenariusz odreagowania warto byłoby poczekać do 1.1320 gdzie wypada równe 161.8 zniesienia Fibo z konsolidacji czerwiec – sierpień.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWaluta Indii nigdy nie była taka tania – 70 rupii za dolara
Następny artykułSzacunkowe PKB w strefie euro w górę, spada produkcja przemysłowa
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here