Naga MarketsAnalitycy bezlitośni wobec AMC. Powinna spaść 87%?W środę analityk australijskiego międzynarodowego banku inwestycyjnego Macquarie stwierdził, że obecna wycena akcji AMC Entertainment Holdings (AMC) jest mocno przesadzona. Według niego „memiczna spółka” będaca oczkiem w głowie inwestorów detalicznych, fundamentalnie jest warta jedynie ułamka obecnej wyceny i prognozuje spadek o 87%. Analityk jest zdania, że przychody nadal pozostaną słabe z powodu trwającej pandemii Covid-19 a fundamenty spółki są „śmierdzące”.

  • Ulubieniec WallStreetBets, spółka AMC, znalazł się na celowniku analityków
  • Chad Beynon, analityk Macquarie, miażdży obecną wycenę spółki i zakłada spadek o 87%
  • W nocie wydanej przez analityka widnieje sporo argumentów za deprecjacją notowań
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Spółka AMC kosmicznie przewartościowana?

W środę analityk australijskiego banku inwestycyjnego wsadził kij w mrowisko, obniżając rekomendację dla AMC z neutralnej do negatywnej i twierdząc, że spółka jest gigantycznie przewartościowana. Według niego wartość godziwa AMC powinna wynosić 6 dolarów za akcję, czyli 87% mniej niż obecne poziomy cenowe.Chociaż analityk identyfikuje się jako kinoman, obniżył on swoją ocenę dla sieci kin z dwóch powodów. Po pierwsze, wpływy nadal będą słabe ze względu na pandemię Covid-19 a po drugie, fundamenty AMC „są śmierdzące” – i pozostaną śmierdzące w obliczu słabych wpływów kasowych.

wykres Kurs akcji AMC H1 02.09.2021
Kurs akcji AMC H1 02.09.2021

Przypomnijmy, że spółka AMC Entertainment Holdings (AMC) jest ulubieńcem WallStreetBets – grupy inwestorów detalicznych, którzy zachęcająca do masowego skupowania akcji i ich trzymania. To właśnie dzięki nim spółka w ciągu roku wygenerowała ponad 3 tysiące procent rosnąc z ceny poniżej 2 dolarów do ponad 72 dolarów za akcję.

– Patrząc w przyszłość, dane fundamentalne nie są na poziomie, na którym notowane są akcje, biorąc pod uwagę, że spółka ma odroczony czynsz w wysokości 420 mln dol. (II kw. 2021 r.), oprócz rocznych wydatków na czynsz w wysokości 1 mld dol: znormalizowany capex na utrzymanie wynosi 140 mln dol., a roczne odsetki wynoszą 420 mln dol. – komentuje Beynon.

Na koniec analityk dodaje, że nie widzi możliwości, aby spółka generowała pozytywne wolne przepływy pieniężne do 2023 roku i uważa, że są inne sposoby na posiadanie udziałów w branży kinowej.

Według niego właściwa wycena spółki wynosić powinna 6 dolarów. Warto dodać, że w ciągu sześciu miesięcy zakończonych 30 czerwca sprzedaż AMC spadła o 38% do 593 mln dolarów. Z kolei straty operacyjne spółki wyniosły 724,7 mln dolarów.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here