Naga MarketsRynek walutowy to nie tylko główne pary walutowe – przekonują analitycy Barclays w swoim najnowszym komentarzu. Ostatnie, nieco słabsze dane dotyczące kanadyjskiej stopy inflacji nie wpłynęły w tak negatywny sposób na wycenę CAD w jaki oczekiwali tego uczestnicy rynku. Dodatkowo, nieco bardziej jastrzębia postawa BoC w ostatnich dniach mocno wspiera CAD. 


Mimo wszystko bank szuka okazji do wejścia w krótkie pozycje na CAD. Analitycy Barclays zamierzają do tego wykorzystać mniej popularne crossy dolara kanadyjskiego.

Sprawdź jak radzą sobie na rynku analitycy bankowi – odbierz darmowy raport

Naszym zdaniem, ostatnie wzrosty wyceny CAD są przesadzone. Mniej gołębia postawa Bank of Canada nie uzasadnia byczego pędu, gdyż pomiędzy zmianą retoryki a faktycznym działaniem może upłynąć sporo czasu – czytamy w publikacji Barclays.

Barclays zamierza wejść w długie pozycje na NZD/CAD wykorzystując do tego opcje walutowe.

Obecna wycena CADINR oraz CADNZD powoduje, że niezwykle korzystne stają się krótkie pozycje na wymienionych crossach. Czynnikiem ryzyka jest piątkowa publikacja czerwcowego PKB Kanady, lecz analitycy banku prognozują spowolnienie dynamiki wzrostu do 0,25% m/m (poprzednio 0,5%).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here