Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1 Dosyć słabo – w ten sposób można określić w jaki sposób sprawdziły się wczorajsze predykcje zespołu analityków Barclays dotyczące sprzedaży detalicznej w USA oraz tamtejszej inflacji producenckiej. Największą pomyłką okazały się jednak przewidywania odnośnie indeksu NY Empire State. Czy dzisiaj będzie lepiej?


Pomimo wniosków dość rozbieżnych z rzeczywistością (spadek indeksu NY Empire State, gdy w rzeczywistości odnotował on spory wzrost w porównaniu z ostatnim odczytem) kilka minut po publikacjach wspomnianych raportów, dolar dość mocno się osłabiał. Wszystko za sprawą zauważalnej rewizji poprzedniego odczytu sprzedaży detalicznej, która w styczniu miała spaść o 0,4%.

Dziś, poza oświadczeniem Fed, czekamy na publikacje indeksu CPI oraz raportu dotyczącego rozpoczętych budów domów w Ameryce. Oba odczyty nastąpią już o 13:30. Jak zatem kształtują się prognozy Barclays dla obu publikacji?

Analitycy banku prognozują spadek wartości indeksu CPI o 0,2% (wzrost o 0,9%) w ujęciu miesięcznym (rocznym). Nie uwzględniając niskich cen benzyny oraz nieco niższych cen żywności, bazowy wskaźnik CPI powinien zwiększyć się o 0,1% (2,2%) w ujęciu miesięcznym (rocznym). Obie prognozy zgodne są z rynkowym konsensusem i niejasne pozostaje, czy kształtują się na takich poziomach z racji pełnej zgody Barclays z prognozami rynku, czy jest to jedynie poduszka powietrzna po wczorajszej wpadce.

Odnośnie raportu na temat rozpoczętych budów domów w Stanach, predykcje Barclays oraz rynku nieco się rozmijają. Bank szacuje, że ilość nowych budów wyniesie około 1,12 mln, co będzie oznaczać 2% wzrost wobec miesiąca poprzedniego. W tym miesiącu analitycy Barclays zrezygnowali z szacunków wielkości wydanych pozwoleń na budowę. Polegamy zatem na rynkowym konsensusie w wysokości 1,2 mln.

Eurodolar nadal w trójkącie.
Eurodolar nadal w trójkącie.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPortfel Inwestycyjny Admiral Markets – 16 marca 2016
Następny artykułNajważniejsze kropki dnia. Commerzbank o FOMC
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here