Naga MarketsAmRest ze spadkiem przychodów. Wyniki dobrze przyjęte przez rynek - zapiski giełdowego spekulantaWyniki za IV kwartał ubiegłego roku pokazała wczoraj AmRest, który silnie cierpi z powodu lockdownu. Przychody Grupy AmRest wyniosły 397,5 mln euro w IV kwartale, co oznacza spadek o 24,9% w skali roku. Wstępna sprzedaż za rok 2020 wyniosła 1 522,9 mln euro i była 22,4% niższa niż w roku 2019. Pojawienie się “drugiej fali” pandemii COVID-19 spowodowało zmniejszenie się udziału otwartych lokali do około 92% na koniec grudnia, w porównaniu do 98% na koniec poprzedniego kwartału. Wstępna sprzedaż wygenerowana na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej wyniosła w IV kw. 2020 171,6 mln euro, co stanowi spadek o 26% r/r i o 13,6% kw/kw. Wynik za cały rok 2020 wyniósł 685,5 mln euro i był o 18,3% niższy niż przed rokiem. Porównywalny spadek sprzedaży w ujęciu procentowym, spółka zanotowała także na rynku Europy Zachodniej i Rosji.

  • Wyniki przyjęte z zadowoleniem
  • Na wykresie możliwy atak na główny opór

Wyjątek stanowią Chiny, gdzie spółka osiągnęła przychody w IV kwartale na poziomie 22,6 mln euro, co oznacza wzrost o 2,9% w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku. “AmRest dobrze przygotował się do drugiej fali pandemii i ponownego pojawienia się ograniczeń. Nasz zespół wyciągnął wnioski z wydarzeń, które miały miejsce na początku roku i był w pełni skoncentrowany na tym, by być blisko klienta, oferując bezpieczną, wygodną i niezawodną obsługę, a jednocześnie, by optymalizować przychody i rentowność w ramach dostępnych kanałów sprzedaży.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kończy się okres korekty

Dzięki podjętym wysiłkom udało się utrzymać funkcjonowanie ponad 90% naszych restauracji nawet w ostatnich tygodniach roku, kiedy presja obostrzeń była najbardziej intensywna. Jest to wynik znacznie lepszy niż ten obserwowany wiosną ubiegłego roku” – podano w komentarzu do wyników. Wykres wskazuje, że taki spadek przychodów w kontekście pandemii, jest pozytywnie odbierany przez inwestorów. Wydaje się, że kurs powinien kierować się w stronę głównego oporu przy 31,50 zł.

amrest


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | notowania dow jones | biomed cena akcji | kurs akcji pkn orlen | cena akcji mercator medical |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here