Naga MarketsAmRest Holdings odnotował 182,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 190,56 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 266,88 mln zł wobec 268,17 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2017 r. wyniósł 44,99 mln zł wobec 45,8 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody sięgnęły 5 265,51 mln zł w 2017 r. wobec 4 207,37 mln zł rok wcześniej.

Grupa istotnie przyspieszyła tempo wzrostu otwierając 210 nowych lokali (wobec 146 rok wcześniej). Kontynuując ekspansję sieci KFC i La Tagliatella, zwiększyła także inwestycje w marki Starbucks i Pizza Hut.

“Dynamiczny rozwój tej ostatniej zawdzięczamy przede wszystkim udanemu wdrożeniu innowacyjnego konceptu Pizza Hut Express. Obecnie restauracje tego formatu funkcjonują już na czterech naszych rynkach, a dalszy ich rozwój będzie wspierany posiadaną licencją master-franczyzy na Europę Środkową, Niemcy i Francję. W przyszłości zamierzamy rozwijać się jeszcze szybciej, dostrzegając dużą przestrzeń do wzrostu na obecnych rynkach. Solidne wyniki nowych restauracji, usprawniony proces doboru lokalizacji i poprawa efektywności alokowania kapitału pozwalają nam obecnie planować otwarcie 300 restauracji w 2018 roku” – stwierdził prezes spółki.

Na wykresie widać, że rynek nie reaguje specjalnie na te informacje. Spółka znajduje się na maksimach trendu wzrostowego, nie wykazując większych, gwałtownych korekt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSerwis Poranny BM ING – WIG20 pod presją
Następny artykułIdea Bank – spadek zysku netto w 2017 roku
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here