Naga MarketsamrestBanki finansujące Amrest zwolniły spółkę z konieczności spełnienia wymogów dotyczących utrzymania wskaźników określonych w umowie kredytowej na dzień 30 września br., podała spółka.

AmRest dogadał się z bankami

“Spółka uzyskała od swoich banków finansujących zwolnienie z konieczności spełnienia wymogów dotyczących utrzymania wskaźników określonych w umowie kredytowej na dzień 30 września 2020 r. W związku z powyższym, zadłużenie długoterminowe na koniec trzeciego kwartału zostało przeklasyfikowane na zobowiązania długoterminowe (non-current liabilities)” – czytamy w komunikacie.

We wrześniu, zgodnie z finansowymi zobowiązaniami płatniczymi i harmonogramem zapadalności, Amrest dokonał częściowej spłaty kredytu konsorcjalnego, poprzez spłatę kwoty 56,8 mln euro.

Te artykuły również Cię zainteresują

AmRest podał również, że liczba restauracji, które wznowiły działalność po tymczasowym zamknięciu spowodowanym przez pandemię Covid-19 stopniowo wrosła, osiągając ponad 98% całkowitej liczby restauracji prowadzonych przez Grupę.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 961,5 mln euro w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here