Naga MarketsAmRest pod presją pandemii i podaży - zapiski giełdowego spekulantaPod bardzo silną presją podaży, z powodu pandemii i ograniczeń w prowadzeniu gastronomii, jest od początku pandemii Grupa AmRest. Spółka działa na wielu rynkach, w związku z czym ponosi duże straty. W piątek firma pokazała szacunki wyników za III kwartał. Przychody Grupy wyniosły 441,4 mln euro co oznacza spadek o 12,6% w skali roku. Taki wynik był możliwy dzięki temu, że w tym czasie otwartych było 98% lokali należących do spółki. Niestety, kolejne obostrzenia, sprawiają, że w IV kwartale roku taki wynik może być trudy do powtórzenia. Wstępna sprzedaż wygenerowana na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej wyniosła w III 2020 198,5 mln euro, co stanowi spadek o 9,1% r/r i wzrost o 48,6% kw/kw.

  • AmRest notuje słabsze wyniki
  • Kolejne obostrzenia nie napawają optymizmem na IV kwartał

Przychody dywizji rosyjskiej wyniosły w III 2020 r. 42,8 mln euro i były o 22,2% niższe niż przed rokiem, ale o 91,8% wyższe niż w poprzednim kwartale. Sprzedaż dywizji Europa Zachodnia w III kw br. kształtowała się na poziomie 167,2 mln euro i była o 16,2% niższa niż przed rokiem, ale 80,9% wyższa niż w II kw. 2020 r. Przychody na rynku chińskim w III kw. 2020 r. osiągnęły poziom 24,7 mln euro i były o 4,5% wyższe w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku oraz o 28,4% wyższe niż w poprzednim kwartale.

Te artykuły również Cię zainteresują

AmRest nadal spada

Wykres miesięczny wskazuje na przełamanie wsparcia przy 15 zł. Nie widać na razie powodów do zatrzymania trendu, a takim mogłaby być powoli spadająca liczba nowych zakażeń w całej Europie.

amrest

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here