Naga MarketsamrestZarządzający sieciami restauracji AmRest pokazał w miniony piątek wyniki za II kwartał. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 272,1 mln euro wobec 482,8 mln euro rok wcześniej. Natomiast w całej pierwszej połowie roku spółka miała 160,7 mln euro skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 10,4 mln euro zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 684 mln euro w porównaniu z 927,7 mln euro rok wcześniej. Spółka podała, że ok. 93% restauracji było czynnych według stanu na koniec czerwca, a mimo pandemii liczba restauracji wzrosła z 2195 do 2318 na koniec czerwca.

  • Straty Amrestu od początku roku
  • Na wykresie kurs na nowych minimach

Mimo, że spółka z oczywistych powodów notuje słabsze wyniki, pozytywna jest dynamika sprzedaży w kolejnych miesiącach. W kwietniu rok do roku mieliśmy spadek o 67%, w maju o 40%, a w czerwcu o 24%. Zdaniem spółki, odbudowa sprzedaży jest kontynuowana we wrześniu i przewyższa wewnętrzne oczekiwania spółki. Firma jest też zdania, że odbudowa sprzedaży dokonuje się szybciej niż u wielu innych firm z branży.

Test poprzednich minimów

Bardzo perspektywicznie oceniany jest rynek chiński, gdzie szybciej opanowano pandemię i wyniki są już lepsze niż przed rokiem. Przychody grupy w Europie Środkowej i Wschodniej w I półroczu 2020 r. wyniosły 315,4 mln euro, co oznacza spadek o 18,9%. W Rosji spadek sięga 25,5%, a w Europie Zachodniej 33%. Notowania nadal jednak wyglądają słabo, a wszystko przez obawy o drugą falę pandemii. Kurs spada obecnie poniżej marcowego dołka.

amrest

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here