Naga Markets


AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej.

amrest
źródło xStation 5

Spółka notuje bardzo solidne wyniki finansowe, z roku na rok powiększając skalę swojej działalności. Biorąc pod uwagę niedawno opublikowane wyniki za trzeci kwartał, spółka wypracowała 18 mln euro zysku netto oraz ponad 392 mln euro przychodów. Wynik EBITDA sięgnął blisko 50 mln euro. W sumie od stycznia firma wypracowała ponad 30 mln euro zysku przy przychodach przekraczających 1,1 mld euro. Wyniki okazały się nieco słabsze od oczekiwań analityków, aczkolwiek są solidne w porównaniu z poprzednim rokiem czy poprzednim kwartałem. Pod względem fundamentów niewiele się zatem zmienia, spółka nadal może być uważana za bardzo mocną firmę. Warto także mieć na uwadze kolejne przejęcia, jak niedawno 100% udziałów w Sushi Shop Group SAS.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Tego typu inwestycje obniżają aktualne wyniki, aczkolwiek przełożą się na zwiększanie skali przychodów w przyszłości. Pod tym kątem pozytywną informacją jest także debiut spółki na giełdzie hiszpańskiej. Powinno to umocnić pozycję firmy w Europie Zachodniej, co może ułatwić dotarcie na nowe rynki i pozyskanie nowych inwestorów. Spoglądając na wykres, spółka traci na wartości od maja bieżącego roku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przez wiele lat kurs niemal nieustannie rósł i na tym tle jest to nieznaczna korekta, której powodem jest szersze otoczenie naszego parkietu. Jeżeli jednak koniec roku i początek następnego, co czasem ma miejsce, okażą się dobre dla rynków akcyjnych, wydaje się, że spółka powinna odrabiać straty. Na początku października pojawiła się rekomendacja kupna z ceną docelową przy 52,50 zł.

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: PlayWay – przy półrocznej linii bessy

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here