Naga MarketsAmRest [EAT], Grupa VRG [VRG] – Gorące spółki dniaMocną sesję zanotował wczoraj AmRest. Powodem porannego odbicia były bardzo dobre szacunkowe dane za II kwartał. Z raportu wynika, że w tym okresie spółka wypracowała 464,4 mln euro skonsolidowanych przychodów, a wiec aż o ponad 70% więcej niż rok temu. Wskaźnik sprzedaży porównywalnej w restauracjach, wyłączający wpływ zmian kursów walutowych i wyniki czasowo zamkniętych lokali, wzrósł w II kw. 2021 do 135%, w porównaniu do 91,9% na koniec poprzedniego kwartału. Udział działających restauracji w portfelu AmRest utrzymywał się na stałym poziomie i wynosił około 97% na koniec czerwca, w porównaniu do 95% na koniec marca 2021.

„W drugim kwartale 2021, po roku negatywnych skutków pandemii COVID-19, nastąpiło wyraźne ożywienie trendów sprzedażowych, zarówno dla wszystkich marek restauracyjnych AmRest, jak i dla całej branży. Szybka reakcja na potrzeby konsumentów oraz sprawne dostosowanie się do różnych regulacji i restrykcji w poszczególnych krajach działalności to kolejne czynniki, które przyczyniły się do wzrostu przychodów grupy” – podano w uzasadnieniu.Notowania z perspektywą wzrostu

Na wykresie mamy wybicie poprzedniego wierzchołka, co powinno sprzyjać rozwinięciu odbicia. Najbliższym celem jest opór przy 30,75 zł, który dość szybko powinien zostać osiągnięty.

amrest


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Blisko linii trendu

Poprawę wyników po pandemii odczuwa także odzieżowa spółka VRG. Wczoraj firma podała wyniki sprzedaży za lipiec. W tym miesiącu wzrost przychodów sięgnął 25,3%. Jest to kolejny miesiąc z dodatnią dynamiką sprzedaży co pokazuje, odbudowę wyników po pandemii. Podobnie dzieje się w szeroko pojętej branży, o czym mogą świadczyć choćby coraz lepsze wyniki takich firm jak LPP czy Esotiq. W okresie styczeń – lipiec 2021 r. wartość przychodów wyniosła ok. 523,8 mln zł i była wyższa o ok. 14,3% r/r.

vrg

Warto dodać, że systematycznie rosną przychody zarówno w segmencie odzieżowym jak i jubilerskim. Skonsolidowana marża ze sprzedaży osiągnięta w lipcu br. przez grupę wyniosła ok. 53%% i była wyższa o ok. 3,9 pkt proc. w skali roku. Notowania spadają od pewnego czasu. Niebawem kurs będzie testował linię trendu i jeżeli tutaj przecena nie wyhamuje, to kolejnym wsparciem będzie poprzedni szczyt w rejonie 2,90 zł.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here