Naga MarketsAmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej.

amrest

Notowania spółki stabilnie wzrastały w czasie ostatnich dwóch miesięcy. Obecnie pojawia się jednak reakcja podażowa przy czytelnym poziomi oporu, którego wybicie oznaczałoby atak na historyczne maksima i zakończenie szerokiej korekty. Na razie reakcja podaży w rejonie 48 zł nie jest na tyle duża aby przesądzać zakończenie dotychczasowych wzrostów. Wczoraj spółka opublikowała wyniki za trzeci kwartał. Wynika z nich, że przychody wzrosły w tym kwartale o 28,7% do poziomu 505 mln euro. Sprzedaż w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej wzrosła o ponad 17%, w Rosji o 29%, a w Europie Zachodniej o ponad 42%. Także w Chinach spółka się rozwija i jej sprzedaż wzrosła o 22%. Dobre wyniki mogą więc pomóc w podtrzymaniu wzrostów.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Grupa Kęty specjalizuje się w produkcji profili, komponentów i zewnętrznych rolet okiennych wykonanych z aluminium.

kety

Akcje spółki solidnie drożeją od połowy października, mimo że wzrostom nie towarzyszy znaczący wzrost obrotów. Na wykresie tygodniowym widać, że zwyżka rozpoczęła się od odbicia od wsparcia opartego o dołki z lat 2014-16. Warto jednak zachować spokój, gdyż podobnych odbić w trwającym trendzie spadowym było już wiele. Wczoraj spółka opublikowała wyniki szacunkowe za trzeci kwartał. Te wypadły nadzwyczaj dobrze. Zysk netto sięgnął 99 mln zł, podczas gdy oczekiwano 92 mln zł, a przed rokiem zysk sięgał 83,17 mln zł. Jest to więc spore zaskoczenie na plus. Przychody wyniosły 840,7 mln zł czyli także o ponad 20 mln zł więcej niż prognoza z koca września. W sumie od stycznia, zysk netto wynosi 232,52 mln zł w porównaniu z 208,15 mln zł przed rokiem. Wyniki powinny więc sprzyjać kontynuowaniu odbicia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here